Zavrieť

Porady

Konateľ - zamestnanec

Je niekde v predpisoch, že aspoň jeden konateľ s.r.o. musí byť aj v tejto s.r.o. zamestnaný? Bolo mi povedané, že to platí od r. 2004.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Ahoj Iveta, prosím Ťa a kto Ti to povedal? Neviem o žiadnom predpise, ktorý by mi to prikazoval,ale možno som len neinformovaná. Pekný deň Zuzana

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Ja som tiež o tom doteraz nepočula, preto som sa na to pýtala v Porade. Zdá sa mi tiež, že je to blbosť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Náš konateľ nie je zamestnanec s.r.o., pracuje iba na základe mandátnej zmluvy.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Nemýliš si to s prevádzkovaním živnosti prostredníctvom zodpovedného zástupcu? § 11 Živnostenského zákona - zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi. To neplatí, ak je ním manžel (manželka) podnikateľa alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    moze byt konatel aj zamestanec aj mat odmenu ako konatel? musim jednemu konatelovi vysvetlit co je lepsie, vsetky klady a zapory jedneho aj druheho a neviem ako

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    V podstate môže byť zamestnanec a môže dostať aj odmenu ako
    konateľ len treba posúdiť akú má pracovnú náplň ako zamestnanec. Pokiaľ je vo vedúcej funkcii tak zastupuje firmu ako
    zamestnanec-konateľ. Z hľadiska dane je jedno aký druh príjmu má. Posúď to z hľadiska odvodov, či už nejaké platí, v akej výške
    a pod.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    keď je iba ako konateľ-platí sa zo zisku spoločnosti(čiže z jeho odmeny ide iba daň, nie odvody), ak je zamestnaný, platí všetko ako zamestnanec. Ale novela zákona o zdrav.poistení myslím chcela ustanoviť aby konatelia z hľadiska zdrav.poistenia boli posudzovaný ako SZČO, ešte to ale nie je účinné.

    Konateľ - zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.