Zavrieť

Porady

bol som okradnutý cez sms

Napísalo mi jedno dievča zdalo sa milé a všetko v pohode a potom len tak zrazu že potrebuje kredit že žiaden nemá že či by som jej neposlal že jej stačí jedno euro len si potrebuje zavolať a tak ja som na to teda pristupil že dobre iba jedno euro to je v pohode no nikdy som nič taketo ešte nerobil a tak mi len poslala aku mam poslať sms a kam. Ked som to všetko urobil iba mi prišla smska že z mojho učtu bolo prenesenych 60 euro na čislo kde som chcel poslať 1 euro. Tá osoba si ma hned všade zablokovala takže to mala všetko v úmysle. Dá sa s týmto niečo robiť alebo je to len moja chyba?
16 komentárov     zbaliť
misoft Nič s tým neurobíš! Na 100% ti poslala, aby si poslal na spoplatnené číslo.
Tvoja chyba.... rozumne uvažujúci človek NEPOŠLE peniaze len tak, hocikomu (aj keď len 1€) na neznáme číslo.
Rada: zmeň si tel. číslo, daj si zablokovať auditextové čísla. Zmena preto, lebo sa ľahko môže stať, že ti cinkne nová SMS a -60€.
veronikasad Posielal si sms na 4-miestne cislo?
adam919 poslal som to na oficialne čislo orange 414 kde sa preposiela kredit len som urobil chybu že som neskontroloval tu sms ktoru som posielal...
misoft Orange a 414....? Si na hlavu? Na slovensku je predvoľba mob. operátorov 0(alebo +421)9xx -
0414 xxx je INDONÉZIA!!!!!!
https://www.medzinarodne-telefonne-p...ba+0414+id.php

Opravujem - Orange síce má 414 ale i tak sa musí vypísať na AKÉ číslo sa má preposlať.
adam919 ano vypisal som na ake čislo to prepošlem
misoft Ak dostávaš výpisy - zisti to číslo, kam si to posielal, daj si ho vyhľadať - cez Google - stavím sa, že to bude buď cudzokrajné, alebo spoplatnené vysokou sadzbou.
Žabinka duško, prečo cudzokrajné, z textu sms jasne vyplýva, že poslal 60€..
Žabinka Jednorazové navýšenie kreditu z paušálu:
odoslaním SMS v tváre KRED_tel. číslo Prima karty_suma_ID kód na číslo 414 (príklad KRED 0905905905 7 0000)
misoft Myslel som - za hranicami "všedných" dní.... Ono - i z Indonézie sa dá písať slovensky - i tak sa SMS vacsinou pisu bez diakritiky.... a €urá zoberú skoro všade....
60€ = 1032805.8 indonézskych rupií.
A Prima karta - to ešte existuje? Pomarančových nemám, takže neviem - Prima bola na začiatku ....
bodliak Netrep, je to trapne, obzvlast ak to prameni z tvojej neznalosti.
vicktor Ako znie ta sms? Mozes ju sem napisat nech viem coho sa vyvarovat?
Aj ked si neviem predstavit ze poslanim sms by mi z uctu nieco odislo.
To ide o propagovane "bezpecne" platby mobilom na telefonne cislo? Viamo ci ako sa to vola...?
adam919 poslal som smsku KRED (telefonne čislo) a za to že 60 čo som si ja tupa hlava nevšimol lebo ona mi povedala že potom mi pride dalšia smska a až vtedy zadam číslo sumy čo ale tak nefuguje..,
alaya1 Poslal si platne dobitie kreditu, nic s tym nenarobis.
misoft Len tak - zo srandy - to tel.číslo, kam si "posielal" - akú malo predvoľbu (prvé 4 čísla, príp +xxx číslo ? A ako som písal - nájdi si to číslo, kam si "dobíjal" kredit na internete - budeš asi veľmô prekvapkaný
alaya1 Kredit dobil normalne zadal sumu 60 eur. Co konspirujes.
misoft I to je možné.... ... odkrvený mozog, nevie ani to, čo naťukal.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nebol si okradnuty, za vlastnu hlupost sa plati ...Peniaze si poslal dobrovolne

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Si bohatší - o životnú skúsenosť. A na to milé dievča určite nikdy nezabudneš...
    misoft Tak to teda nezabudne....

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Predpokladám, že keď si to ťukal do mobilu, mozog si mal odkrvený...
    kopretinka tak tak

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Bohuzial s tymto zrejme nic neurobis, prilis mala suma pre policajtov. Mas akurat skusenost do zivota.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ty si nebol okradnutý. Ty si zaplatil za školu života. A našťastie, iba 60€. Je to na jednej strane smutné, ale na druhej strane, ak sa z toho poučíš, je to pre teba šťastie. Že ťa to stálo iba tak relatívne málo.
    buchač Hm......a takyto jedinci maju volebne pravo....

    bol som okradnutý cez sms

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.