Zavrieť

Porady

Ibištek sýrsky - semená

17C616A4-0E63-4A3B-B0F9-FBFF483EFE8A.jpg  
A ďalšia záhradkárska otázka.. Odtrhla som si suché časti po kvete z kríka ibišteka.. Vnútri boli semienka.. Vidno na fotke v ľavej časti.. Sú to ozaj semienka? Neviem sa dopátrať odpovede na internete.. Tak či niekto nemá skúsenosti s pestovaním tohto druhu ibišteka..
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To sú tobolky. http://www.pluska.sk/izahradkar/okra...i-ibistek.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

toto som čítala.. ale nerozumiem tejto vete: Semená dozrievajú na jeseň, preto keď necháme tobolky cez zimu na rastline, na jar nám semená krásne vyklíčia. - že sú to tobolky, to viem.. ale vnútri toboliek boli malé semienka.. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žabinka
toto som čítala.. ale nerozumiem tejto vete: Semená dozrievajú na jeseň, preto keď necháme tobolky cez zimu na rastline, na jar nám semená krásne vyklíčia. - že sú to tobolky, to viem.. ale vnútri toboliek boli malé semienka.. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
Osobnú skúsenosť nemám, tiež pátram čo a ako ,tiež to chcem na záhradku. Dve hortenzky z lidla sa mi krásne ujali, tak k nim by som chcela ibištek. Tie semienka treba isto dať najprv vysušiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
Ano.

Alebo odrezkami.
0 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

odrezkami som skúšala, ale nepodarilo sa, možno nebola vhodná doba.. tak preto sa pýtam na semienka.. robím taký pokus, polovičku som dala do pareniska, a polovičku nechám trochu presušiť v tobolke a zasadím neskôr.. som zvedavá ako to dopadne..
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neviem, aký je rozdiel medzi ibištekom sýrskym a ibištekom, ktorý mám pred domom a je bežne v záhradkách. Na obyčajnom ak neodstrániš tobolky, na budúci rok vyrastie sto nových ibištekov z vysemenených toboliek. Aspoň máš čo vytrhávať
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

babka - ježibabka
Neviem, aký je rozdiel medzi ibištekom sýrskym a ibištekom, ktorý mám pred domom a je bežne v záhradkách. Na obyčajnom ak neodstrániš tobolky, na budúci rok vyrastie sto nových ibištekov z vysemenených toboliek. Aspoň máš čo vytrhávať
to nie je môj ibištek, to som obtrhala z kríka na ulici, keď sme sa venčili so psicou.. už dlho obkukávam tento pekný krík, a nevedela som sa dostať k tomu aby zakorenili vrcholové výhonky.. a dnes som si všimla na ňom tobolky so semienkami.. tak zháňam informácie..
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ibistek ktory mas pred domom a rastie bezne v zahradach bude najskor ten syrsky.
Mam biely aj fialovy takmer 20 rokov, ale z vypadnutych semienok spontanne nevyrastol ani jeden novy kricek.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať