Zavrieť

Porady

Dovolenka / neplatene voľno / ukončenie PP v skúšobnej dobe

Máme taký prípad, zamestnanec nastúpil do zamestnania 15.6.2006. Prvý augustový týždeň bola vo firme celozávodná dovolenka, i keď nemal nárok na dovolenku, alebo max. na 1/12 za 22 odpracovaných dní, táto dovolenka v dlžke 5 dní mu bola daná. Ale nik netušil, že do zamestnania už nenastúpi, že ukončí PP. Tak sme mu dali 3 dni neplatené voľno - nahlásili sme na SP prerušenie poistenia (volala som do SP, povedali mi, že to stačí nahlásiť do 8 dní, takže sme to ešte stihli), a následne potom ukončenie PP. Zaujíma ma, či máme za tieto 3 dni zaplatiť minimálné poistenie za neho. Prerušenie je od 1.8. - 3.8.2006, takže mzda za mesiac august už bude nulová. A myslím si, že tento rest by si mal bývalý zamestnanec zaplatiť sám. Alebo je to inak?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

BOBY
Prerušili ste poistenie, takže s poistným si netráp hlavu. Podľa mňa si postupovala správne.
Ak sa mýlim, opravte ma.

mkatka je offline (nepripojený) mkatka

mkatka
ešte je potrebné zaplatiť za neho zdravotného poistenie
z minimálneho vymeriavacieho základu = minimáln mzda

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm
Áno, počas neplateného voľna sa prerušuje poistenie čo sa týka SP.
Čo sa týka ZP tam sa musia počas neplateného voľna platiť odvody z minima za tie 3 dni.

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Orsz
Ďakujem všetkým za odpovede. Volala som do ZP, a povedali mi, že musíme odviesť z minimál.mzdy - z alikvótnej časti.

Dovolenka / neplatene voľno / ukončenie PP v skúšobnej dobe

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.