Zavrieť

Porady

DPH pri nedaňových výdavkoch?

Mám bloček nákup do reštaurácie a na bločku sú nejaké položky, ktoré do reštaurácie nepatria ako napríklad šampón. Sumu šampónu bez dph dám ako nedaňový výdavok ktorý do daňového priznania zahrniem ako pripočitateľnú položku a dph ako zaúčtovať, aby mi suma výsledná na bločku sedela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Do nedaňových dáš celú sumu šampónu ,teda aj s dph.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    n7a7s7t7a7 ale keď nahadzujem bloček do programu, tak podľa bločka rozpíšem ako je na bločku sadzbu i dph, len pri účtovaní nahodím celú sumu samponu s dph na napr. 501300, a 343001 ponižim o tu dph nie?
    napr. nahodim bloček:
    sadzba 79,94
    dph 15,99
    a účtovanie:
    501001 71,13
    501300 10,57
    343001 14,23
    95,93 211001

    takto???
    Dav Do programu nahodíš nákup do reštiky bez DPH, k nemu by mal vypočítať DPH, v druhom riadku zbytok - celá suma šampónu s DPH.
    Dav Ponižovanie je ústavne zakázané, hodnota sa ZNIŽUJE.
    n7a7s7t7a7 nechápem dobre tomu, môžeš mi prosím príklad napísať
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Záleží od typu programu, ako umožní rozdeliť nákup. Ten, ktorý požívam : celý nákup 100€, šampón 8€, čiže 92 € je nákup s daňou.
    1. riadok :
    1.1.môžem si zadať sumu 92, aby mi ju program rozdelil na 76,67 základ a 15,33 DPH
    alebo 1.2. si zadám priamo 76,67 +dopočíta mi DPH automaticky 15,33.
    2.riadok.: zadám sumu 8,- Eur.
    Takto dávam riadky v pokladni.
    V účtovnom Denníku: Má dať: 501 reštika 76,67, 343 DPH 15,33 a 501 Nedaňový 8Eur. Dal strana ku všetkým účtom 211 Pokladňa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    n7a7s7t7a7 Rozumiem, ja pracujem v oberone tých 8 eur nahodím to riadk bez dph, ak správne rozumiem....a to nevadí, že na bločku je iná končečná suma dph z tých 100 eur (16,67)???
    Dav nevadí to
    n7a7s7t7a7 a tak isto aj keď faktúra ma takýto istý problém, tak to nebude vadiť????
      zbaliť

    DPH pri nedaňových výdavkoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.