Zavrieť

Porady

Ako odstrániť zaschnutú krv na rifliach?

Priateľ si začiatkom leta porezal pri pílení dreva ruku, valila mu z nej krv, oprel si ju o rifle a bežal dnu. Ruka zahojená, rifle s tričkom po nehode hodil dozadu do skrine a zabudlo sa na ne. Z trička sa krv podarila odstrániť no na rifliach zostala. Skúšala som ich namočiť na noc do roztoku soli, následne som použila zlčové mydlo a potom klasické opranie no nepomohlo, škvrna sa trochu zmenšila no stále je tam. Existuje ešte nejaká pomoc alebo môžu rifle putovať do koša? Ďakujem
misoft VANISH - špiny a škvŕn sa zbavíš
buchač Keďže si ruku oprel o rifle, tak predpokladám, že ju neoprel asi o riť, ale o stehno.
Šak urob z nich kraťasy a fertig.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Daj tam záplatu a prehlás rifle naveky za "pracovné" nohavice

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Skoda skvrna stara...a krvava duplom....ja by som este oprava na 90siatku....predtym skus naniest daky protiskvrnovy fras...

    Anina2 je offline (nepripojený) Anina2

    Anina2
    Mne sa osvedčil peroxid vodíka, aj keď to nebola až taká stará, zaschnutá škvrna.Dostaneš kúpiť v lekárni.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Na farebne rifle?
    Anina2 Mám vyskúšané bledých veciach. Keď tie rifle načne, aj tak im nebude pomoci, alebo sa bude tváriť, že tak to má byť. Veď dnes tí mladí nosia kadečo.
    vicktor Tak potom vystrihnut, derave gate su v mode.
    veronikasad Na biele súhlasím, ale co to urobí s farebnými riflami si netrúfnem odhadnúť
    Anina2 Ako hovorí Slávik: nevyskúšaš - nevieš...
      zbaliť

    cheri je offline (nepripojený) cheri

    cheri
    Neviem,či pomôže,na už vyprate,ale škvrny od krvi povolia vo vode s octom ,keď škvrna odíde,potom klasický vyprať.Mam overené.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    niekde som počula, že žlčové mydlo, aj v drogériách je dosť prípravkov na odstraňovanie škvŕn, ale ak už bola krvavá škvrna pratá v teplejšej vode, ťažko pustí

    Ako odstrániť zaschnutú krv na rifliach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.