Zavrieť

Porady

Skúšobná doba a tehotenstvo

Zdravím viete mi poradiť že keď príklad osm tehotná ci ma môžu vyhodiť z prace som na dobu neurčitú z 3mesacnou skúšobnou dobou
Naposledy upravil Dav : 12.10.18 at 13:55
veronikasad Oznamila si zamestnavatelovi pisomne tehotenstvo?
Oliwa Skús dať iný príklad...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Môžu ťa vyhodiť ak sa to dozvedia ešte v skúšobnej dobe - nemusia to zdôvodňovať. Ak vydržíš skúšobnú dobu a pomer je trvalý máš vyhraté, lebo potom už rozviazanie pracovného pomeru tak jednoduché nie je.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristinakika Dobre ale keď to nebudú vedeť ze som tehotná a dkao to dva mesiace vydržím tak bude dobre nie
    Tweety Nemusí, nemáš zaručené, že zamestnávateľ PP neskončí v SD. ZP mu to umožňuje.
    lubko6394 Pre teba áno. Keby niečo tak si si myslela že meškal menzes.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžu. §72
    1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

    Pre zam-ľa je tehotná tá, ktorá tehotenstvo aj písomne oznámila.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristinakika Čiže to znamená ze aj môže ale ak som tehotná tak do konca deviateho mesiaca nemôže hej
    Tweety Nie, to znamená, že môže v prípadoch, ktoré nesúvisia s tehotenstvom.
    Kristinakika Ale keď som tehotná tak nemôže áno čítala som ze v prísad trestného činu a podobne
    Oliwa Prísady trestného činu? Skús prosím po sebe aj čítať, čo píšeš... a nevyhovárať sa prípadne na mobil a dlhé nechty, ako tu býva zvykom...
      zbaliť

    Skúšobná doba a tehotenstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.