Zavrieť

Porady

Je R3 na Polsko spoplatnena?

Podarilo sa mi dnes pri navrate z Polska vojst na R3 v smere na Dolny Kubin. Dialnicnu znamku kupenu nemam, jazdim len primestske trasy. A cestou tam som siel po "miestnych cestach". Naspat som sa spoliehal na navigaciu, vsak mam nastavene sa vyhybat sa vsetkym spoplatnenym usekom.Pomylilo ma aj ze R3 je oznacena len ako rychlostna cesta, bez upozornenia na spoplatnenie. Teraz neviem ci je nespoplatnena, alebo mam cakat pokutu. NDS ju v zozname spoplatnenych nema, ale bohvie ako maju stare udaje. AK je spoplatnena, pomoze ked si kupim este dnes dialnicnu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ano, do polnoci si snad stihol.
    Ak nestihol, odloz si argument, aj ked je otazne ci uznaju: https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/el...alnicna-znamka
    R3 tam nie je. Ale pred zaciatkom a na konci useku byvaju znacky. Neboli ci nevies?

    Ani tu nie je: "D1, D2, D3 a D4 a rýchlostných ciest R1, R2, R4 a R6" - https://eznamka.sk/sk/spoplatnene-useky/siet
    Naposledy upravil vicktor : 18.10.18 at 07:57
    viking001 Bola tam len znacka IP 22a - Rychlostna cesta. Ci bola dodatkova s oznacenim spoplatneneho useku som si nie isty. Podla Google maps je tam aj z jednej aj z druhej strany preskrtnuta dodatkova o spoplatneni. Na stranke NDS je mapka so spoplatnenymi usekmi a R3 je oznacena ako bez poplatku, aj to co spominas som pozeral. A vsetci mi tvrdia ze je bez spoplatnenia... Tak neviem, uvidim do dvoch rokov.

    Je R3 na Polsko spoplatnena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.