Zavrieť

Porady

Ktorý dátum uviesť v KV DPH v časti B1 z prijatej fa za tovar z EU? Z údajov na fa: dátum vystavenia alebo dátum dodania? Reálny kedy som tovar prevzala?

Tovar z EU som fyzicky prijala 12.10. na FA je dátum vystavenia 11.10. a dátum dodania 10.10.

Z poučenie KV časti B1
Dátum dodania tovaru alebo služby alebo dátum prijatia platby
Z prijatej faktúry sa uvádza dátum dodania tovaru alebo služby alebo dátum prijatia platby, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby (dátum vzniku daňovej povinnosti). Uvádza sa 8-miestne číslo bez medzier a znakov. Uvedie sa deň, mesiac a rok (DDMMRRRR).
Príklad: 04012017, 13022017.
V prípade nadobudnutia tovaru z iného členského štátu uvedie platiteľ dane dátum dodania tovaru = dátum nadobudnutia tovaru (nie vznik daňovej povinnosti z nadobudnutia tovaru).

Podľa tejto poslednej vety dátum v KV bude 10.10.18? Ďakujem.
Naposledy upravil seda : 18.10.18 at 07:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ktorý dátum uviesť v KV DPH v časti B1 z prijatej fa za tovar z EU? Z údajov na fa: dátum vystavenia alebo dátum dodania? Reálny kedy som tovar prevzala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.