Zavrieť

Porady

informacia okolo DPH

Dobrý chcem sa informovať som platca Dph lebo som v minulosťi maval také obraty i keď len o par 1000eur nad hranicu kedý sa človek stáva platcom Dph .
No momentálne nemám také obraty som cca 5000 pod hranic.na platenie dph .
A tak planujem pozastaviť živnost a po 6 mes . ju otvoriť lebo viac predávam v lete.
A tak ma zaujíma že či aj tak budem nadalej platca Dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    rozhodujúce je obdobie 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov - ak zistíte, že obrat nedosiahol stanovenú hranicu, môžete požiadať o zrušenie registrácie DPH
    hanelie registrácia DPH nezaniká automaticky, takže otázka či budete aj naďalej platca, závisí od toho či požiadate o zrušenie ak obrat nedosiahne limit
    Igor.77 Dakujem za info. takže stači isť na Daňoví urad a požiadať o zrušenie registracie Dph.?
    a chcem sa ešte spiťať že keď zrušim živnosť a dajme tomu že ju sa rozhodnem zmovu vstúpiť do kolotoča tak či budem mať to iste Ičo a Dič?
    alebo dostanem nové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.