Zavrieť

Porady

dovolenka pri pracovnom čase kratšom ako 20 hodín týždenne

Dobrý deň,
prosím vás o radu ako stanoviť dovolenku v prípade ak mám zamestnanca, ktorý nastúpil 11.10.2018 a bude pracovať 2 hodiny týždenne. Do konca roka teda bude pracovať iba 12 dní, 24 hodín. Keďže nebude mať odrobených 21 dní, tak mu podľa všetkého za tento rok dovolenka vôbec nepatrí. Nabudúci rok odrobí 52 dní, ako by ste dovolenku stanovili v tomto prípade? Resp. je moja úvaha správna?

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uvaha je spravna.
    Tento rok narok na dovolenk uvobec nevznikne, buduci rok vznikne narok na dovolenku za odpracovane dni, na 2/12 rocneho naroku..
    Kedze pracovat bude 1 den v tyzdni, jeho rocny narok by bol 4x1 den alebo 5x1 den,
    2/12 zo 4 dni = 0,66 dna
    alebo
    2/12 z 5 dni = 0,83 dna
    V oboch pripadoch zaokruhlis na 1 den dovolenky, inak to asi nepojde.
    diuska1 presne tak. Ďakujem ti kráááásne ivka70 :*

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    Použi 104 a 104a ZP, t.j. na odpracované 2 hodiny sa pozeraj ako na 5 dní v týždni. Zároveň mysli na to, že týždeň dovolenky je 7 po sebe nasledúcich dní(u teba asi 5 dní x 8 hodín, u neho 1x2hodiny. Podľa môjho názoru bude mať odpracovaných 60 dní(12 týždňov) a patria mu 3/12 dovolenky, t.j. pri 5 týždňovej dovolenke a 5 dňovom pracovnom týždni 6 dní, u neho je to po alikv. 1 dvojhodinová zmena.
    diuska1 Ja som to pochopila takto:
    má viac ako 33 rokov, takže nárok by bol 5 týždňov, teda 25 dní - pri rozvrhnutí pracovného času na 5 dní v týždni. Keďže on robí 1deň x 2 hodiny za týždeň, tak u neho by bol nárok na dovolenku 5 týždňov x 1 deň. Ale to by platilo iba v prípade, ak odpracuje pre zamestnávateľa viac ako 60 dní. Ak nie, tak za každých odpracovaných dní mu patrí 1/12 z výmery. Celý rok má 52 týždňov, tak môže odpracovať vlastne iba 52 dní. 52:21 =2,476. Nárok by mal mať teda na 2/12 z 5. A to je 0,83 dňa.
    Zlata46 Ak by tento zamestnanec pracoval celý rok, vznikol by mu nárok na 5 týždňov dovolenky tak, ako každému inému. Aj v prípade, že týždeň znamená 1 dvojhodinovú zmenu.

    dovolenka pri pracovnom čase kratšom ako 20 hodín týždenne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.