Zavrieť

Porady

Zrušenie registrácie-DÚ?

Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Adula
Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Je to potrebné.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Adula
Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Pokiaľ nebudeš podávať nulové prehľady a hlásenia tak určite áno.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Na DÚ KE II. som dostala informáciu, že odhlásiť sa nie je potrebné.
Nulový výkaz sa predkladá, iba ak je zamestnanec a má O Sk základ dane,
ináč výkaz predkladať nie je potrebné.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marta3
Na DÚ KE II. som dostala informáciu, že odhlásiť sa nie je potrebné.
Nulový výkaz sa predkladá, iba ak je zamestnanec a má O Sk základ dane,
ináč výkaz predkladať nie je potrebné.
Keď toto je možné potom pre DÚ KE II platia iné zákony ako pre DÚ SC. Mal som prípady, že registrovaný platiteľ dane zo závislej činnosti nemal určitú dobu zamestnancov a zabudol ( ja som zabudol) na podanie a do týždňa mal 2 tisícovú pokutu za nepodanie. Ako je to možné??????
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

A to ako potom funguje na DÚ KE, ako vedia, či máš ešte zamestnanca, alebo nie ?, to zavolajú a opýtajú sa: Prosím Vás , neposlali ste nám štvrťročný prehľad, máte ešte zamestnancov, alebo nie?. Asi tak nejak. No ja som neposlala za dohodára a "zarobila " som si 2000,-Sk. / Ale podnikateľ bol natoľko super, povedal, že ja som mu veľa krát pomohla, tak si ich nevzal/. Podľa čoho potom dávajú pokuty ?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ermon
Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.
A to odkedy tam majú, od kedy to platí. A ako budú vedieť, či som zabudla podať, alebo som nemusela?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ermon
Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.
A nie je tam citovaný § podľa ktorého nie je potrebné podávať prehľady
v tomto prípade? Ja som odhlasovala z registrácie pred mesiacom a nik mi nič nepovedal, že to nie je potrebné.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

A čo tá moja pokuta? Taktiež potom nebola daná oprávnene.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zákon o dani z príjmu §39 odst. 11
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith
Keď toto je možné potom pre DÚ KE II platia iné zákony ako pre DÚ SC. Mal som prípady, že registrovaný platiteľ dane zo závislej činnosti nemal určitú dobu zamestnancov a zabudol ( ja som zabudol) na podanie a do týždňa mal 2 tisícovú pokutu za nepodanie. Ako je to možné??????
Je to možné preto, že par. 39 zákona o dani z príjmov je účinný od 1.1.2006.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon
Je to možné preto, že par. 39 zákona o dani z príjmov je účinný od 1.1.2006.
Ale mne tá pokuta došla za 2.Q 2006. A keď uvádzaš, že tá novela je od 1.1.2006 ako je to možné?

Doplnenie:
Ale potom ako DÚ skontroluje, či som zabudol alebo som nemal povinnosť? Nie je v tom logika. Alebo to budú potom spätne pokutovať keď človek podá ročný prehľad o zrazených preddavkoch za zamestnancov?
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.08.06 at 08:22 Dôvod: Doplnenie
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith
Ale mne tá pokuta došla za 2.Q 2006. A keď uvádzaš, že tá novela je od 1.1.2006 ako je to možné?
No tak to teda neviem, pozri si ten zákon tu na porade, myslím, že to platí od 1.1.?!

Doplnenie:
Ale potom ako DÚ skontroluje, či som zabudol alebo som nemal povinnosť? Nie je v tom logika. Alebo to budú potom spätne pokutovať keď človek podá ročný prehľad o zrazených preddavkoch za zamestnancov?
Asi budú spätne pokutovať... tak ako doteraz
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A ešte doplním, že pri niektorých zamestnávateľoch keď som sa bol informovať na podávanie hlásení keď nemajú zamestnancov žiadal písomne ím to oznámiť.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

smith
A ešte doplním, že pri niektorých zamestnávateľoch keď som sa bol informovať na podávanie hlásení keď nemajú zamestnancov žiadal písomne ím to oznámiť.
Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. Ináč pokuta 2000,- ako obvykle.
Takže, milý Zolee, asi sme im nič neoznámili:p . Takže pokutu pekne krásne treba zaplatiť. /ale, mne už bolo odpustené /.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Aj ja som volala. Je to tak, že ak nepodáte, oni vás vyzvú na podanie a ak nezamestnávate, oznámite im to. Pokuta sa nevyrubuje, keď v príslušnom období daňový subjekt nezamestnával. Takže určite by som sa odvolala na spomínaný par. 39 odstavec 11.
Pokuta môže byť udelená ak sa podať mal a nepodal sa, nie ak neoznámil, že nezamestnáva...
Myslím, že to riadne prebyrokratizovali a sami sebe skomplikovali...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zdeni
Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. .....
Takže tak či tak je potrebné naklusať na DÚ alebo poštu. Buď nulový prehľad, alebo oznámenie. Pre mňa bude platiť radšej nulový prehľad.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

A ešte, keby sa tak dohodli medzi sebou DÚ, aby hovorili všetci jednako!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon
Aj ja som volala. Je to tak, že ak nepodáte, oni vás vyzvú na podanie a ak nezamestnávate, oznámite im to. Pokuta sa nevyrubuje, keď v príslušnom období daňový subjekt nezamestnával. Takže určite by som sa odvolala na spomínaný par. 39 odstavec 11.
Pokuta môže byť udelená ak sa podať mal a nepodal sa, nie ak neoznámil, že nezamestnáva...
Myslím, že to riadne prebyrokratizovali a sami sebe skomplikovali...
Odvolanie je už zbytočné, je po lehote.

Zdeni
Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. Ináč pokuta 2000,- ako obvykle.
Takže, milý Zolee, asi sme im nič neoznámili. Takže pokutu pekne krásne treba zaplatiť. /ale, mne už bolo odpustené
Keby som aj ja mal takýchto benevolentných klietov, ktorí nezabúdajú na to, že kedy som ich ťahal z brindy.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marína
Takže tak či tak je potrebné naklusať na DÚ alebo poštu. Buď nulový prehľad, alebo oznámenie. Pre mňa bude platiť radšej nulový prehľad.
No vieš čo, Marína, ja si počkám, kým ma vyzvú... Lebo keď je tak postavený zákon, myslím si, že čím viac ľudí budú musieť vyzývať, tým viac im to pôjde na nervy...
A možno motyka vystrelí a na spoločný podnet DU aj schváli parlament konečne niečo normálne... nech sa z toho vymocú... Ja už si pripadám teraz ako blbec, tak nech si tak pripadajú chvíľu aj oni...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať