Zavrieť

Porady

Zrušenie registrácie-DÚ?

Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon
No vieš čo, Marína, ja si počkám, kým ma vyzvú... Lebo keď je tak postavený zákon, myslím si, že čím viac ľudí budú musieť vyzývať, tým viac im to pôjde na nervy...
A možno motyka vystrelí a na spoločný podnet DU aj schváli parlament konečne niečo normálne... nech sa z toho vymocú... Ja už si pripadám teraz ako blbec, tak nech si tak pripadajú chvíľu aj oni...
Nechcem nikoho uraziť ale tam hore na hradnom kopci v BA tak aj vyzerajú.

Tiež radšej podávam nulové hlásenia. Nakoľko keď už raz nahlásim, že nezamestnáva potom tam urobia z toho taký guláš, že sa z toho nevysomári ani Pán Boh.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

No, ale stále rozmýšľam nad tým. Na základe čoho nám vyrubili pokutu, mne aj smith-ovi, žeby sa pomýlili naraz dva DÚ? To sa mi nezdá.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdeni
No, ale stále rozmýšľam nad tým. Na základe čoho nám vyrubili pokutu, mne aj smith-ovi, žeby sa pomýlili naraz dva DÚ? To sa mi nezdá.
Na Slovensku je všetko možné!!!!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zdeni
A to ako potom funguje na DÚ KE, ako vedia, či máš ešte zamestnanca, alebo nie ?, to zavolajú a opýtajú sa: Prosím Vás , neposlali ste nám štvrťročný prehľad, máte ešte zamestnancov, alebo nie?. Asi tak nejak. No ja som neposlala za dohodára a "zarobila " som si 2000,-Sk. / Ale podnikateľ bol natoľko super, povedal, že ja som mu veľa krát pomohla, tak si ich nevzal/. Podľa čoho potom dávajú pokuty ?
Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ermon
Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...
Súhlasím s postrehom od ermon. Len dodám, že dohodár mohol mať aj zrážkovú daň.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ermon
Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...
Lenže ten dohodár nepracuje. Nie je s ním uzatvorená žiadna dohoda. Mám ho stále prihláseného aj na DÚ aj v SP. Čiže nič nevyplácam.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zdeni
Lenže ten dohodár nepracuje. Nie je s ním uzatvorená žiadna dohoda. Mám ho stále prihláseného aj na DÚ aj v SP. Čiže nič nevyplácam.
Prečo????
NIE JE S NÍM UZATVORENÁ ŽIADNA DOHODA???
MÁŠ HO STÁLE PRIHLÁSENÉHO ???
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

ermon
Prečo????
NIE JE S NÍM UZATVORENÁ ŽIADNA DOHODA???
MÁŠ HO STÁLE PRIHLÁSENÉHO ???
No práve som to písala v inej téme. Takže ešte raz: sú firmy, ktoré potrebujú dohodárov na jeden deň, po troch dňoch na dva dni, po týždni na jeden deň, atď. Takže stále neodhlasujem, neprihlasujem. Teraz vznikla dlhá pauza, takže je stále prihlásený, lebo môžeme ho potrebovať aj zajtra. Takže v registri na DU je firma stále. Z tohto dôvodu. /iných zamestnancov nemajú , to by bolo pravdaže iné/.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať