Zavrieť

Porady

Problém s kvasenou kapustou

Zdravim. Po naložení kapusty do suda začala normálne kysnúť . Problém je teraz asi po dvoch týždňoch keď som ju pozrel a zistil som že je síce tvrdá ale voda v nej je taká mazlavá glejovita. Chuťovka sa zdá byť v poriadku len nechápem prečo tá voda je taká . Robím ju už dlhé roky a vždy bolo všetko v poriadku. Dávam soľ korenie kmin a trocha jabĺčka . Mali ste aj vy niekedy takýto problém .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    problém je prístup kyslíka. preto robím len priamo do pohárov. vodu odsať uterkou, opatrne odobrať cca 2 - 5 cm vrchnej kapusty, prevariť vodu s 2 % soli, nechať vychladnúť, zaliať, poriadne zaťažiť aby bola kapusta ponorená , zakryť vrchnákom a do žliabku naliať vodu aby sa zabránilo prístupu kyslíka. Dva týždne = kvasný proces ukončený
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cumel Veď to som presne robil ako píšeš. Len tá voda je glej. Nemôže to byť tou kapustou? Že by nejaká zlá odroda?
    misoft Kde to máš uložené? Dúfam, že nie niekde, kde je priveľa tepla.
    Inak - ako Pavol napísal - vrchnú časť vody treba zozbierať, doliať novým slaným roztokom. Ja po 10-tich dňoch dávam na vrch plátienko, zaťažím, aby to bolo všetko ponorené (mám na to urobené šikovné drevené "inštrumenty" a v prípade, že sa tam to "mazľavé" (inak je to podobné pliesni - produkt kvasenia) len toto plátno vytiahnem, prepreriem v horúcej vode a založím na miesto. Kapusta pod ním je čistá....
    pavol54 cumel , my sme v minulosti kvasili aj jarnú kapustu takže v tom nie je problém, tento rok som robil slovenskú vyložene na kvasenie to bola vôňa pri rezaní a krásne tiekla, a na ostatné výrobky poľskú, bola suchá, pestovateľ vraj nemá závlahu a nepršalo, takže aj to môže byť príčina
      zbaliť
    misoft Každý podľa svojich chuťových hrnčekov

    Problém s kvasenou kapustou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.