Zavrieť

Porady

Poistenie

Dobrý deň, uzavrela som s poisťovňou poistenie osobných veci a karty a chcela by som ho zrušiť. Poistné som za tento rok už uhradila, treba napísať žiadosť o odstúpenie alebo poistné zanikne ak ho budúci rok nezaplatím? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a co mas o tom v zmluve? pokracuje automaticky dalej, ak ju napr, 6 tyzdnov pred koncom nezrusis alebo je dojednana len na rok a pokracovanie nie je dohodnute?
Sofia91 V zmluve je napísané že je to ročne poistné.. A prišla mi prednedavnom výzva na zaplatenie a v nej je že ak dlžné nebude zaplatené do mesiaca od doručenia tak zanikne a že poisťovňa ma právo na poistné za dobu do zániku poistenia. Tak si nie som istá či to bolo potrebné zaplatiť alebo to automaticky zanikne
ivka70 rocne poistne je to, co platis, podla toho, co pises, zmluva je uzavreta na neurcito (alebo aspon viac rokov) a mozes ju vypovedat pred koncom rocneho intervalu. Ak ju chces ukoncit, treba to urobit pisomne a v zakonnej lehote. Ak nezaplatis, budes musiet zaplatit to, co ti vypocitaju od zaciatku neplatenia do dna zaniku.
lujza.j Ak by si nebola zaplatila...poistku by zrusili ako pisu..a ty by si zaplatila...iba alikvotnu cast..ku dnu zrusenia....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Teraz uz mas zaplatene, ale skor nez 6 tyzdnov pred "vyrocim" napis vypoved.
    V pripade nezaplatenia poistovna zmluvu zrusi o niekolko mesiacov, pricom to budes musiet doplatit, ale keby k niecomu doslo, poistovna bude kratit plnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.