Zavrieť

Porady

Stavebná firma s.r.o. odmieta vystaviť faktúru za stavebné práce

Stavebná firma s.r.o. dostala zálohu na práce a materiál s tým, že neskôr mi vystaví aj faktúru, ale teraz ju odmieta vystaviť. Aký by mal byť ďaľší postup, aby som ju získal ?

Viem dokladovať výpisom z účtu, že peniaze dostali. Na otázku, kedy vystavia faktúru dostávam len výhovorky, ovšem tento stav trvá už niekoľko mesiacov a neviem ako ďalej postupovať, na koho sa obrátiť.

Druhý problém je, že stavebné práce realizovali len cca 50% zo sumy čo im bola uhradená a už nejavia záujem dielo dokončiť.
ivka70 Mas zmluvu s rozpisom prac a zalohovu fakturu?
du1 Nemám zálohovú faktúru. Dostal som len prvú faktúru, tá je ok. Ovšem na ďaľšiu - druhú v poradí mi povedali len sumu a variabilný symbol má byť o +1 viac ako prvá faktúra, vraj ju vystavia hneď ako to bude možné. Len k tomu nedošlo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ak sa tvária, že nič nerobili, nechcú vystaviť fa, ani vrátiť 50% zálohy, alebo dokončiť práce, tak by som to skúsila cez banku. Nahlásila by som v banke, že som sa pomýlila a obvinila druhú stranu z nezákonného obohatenia a žiadala platbu vrátiť.

    Viem, že to nie je také jednoduché a neviem ani, ako bude postupovať banka. Možno ich bude kontaktovať, aby overila tvoje tvrdenia a oni potom budú musieť nejako preukázať, že im peniaze oprávnene patria.

    Netuším ako to funguje v praxi, ale možno ma doplnia poraďáci, ktorí niečo takéto s bankou riešili.

    Potom možno vystavia aj faktúru.

    Stavebná firma s.r.o. odmieta vystaviť faktúru za stavebné práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.