Zavrieť

Porady

Subezny pracovny pomer - SP,ZP

Vazene poradacky, poradaci,
potrebujem pomoct so subeznym pracovnym pomerom.Princip pocitania odvodov je mi jasny. Vyvstali mi vsak tieto otazky.
1) Ako uviest subezny pracovny pomer na mesacnych vykazoch do socialky a na zdravotky?
Uviest na mesacne vykazy VZ zamestnanca, alebo zamestnavatela? A nasledne odvody celkove alebo ciastocne? Prip. uviest takyto pripad do 2 riadkov?
2) Ako vypocitat zo subezneho pracovneho pomeru vymeriavaci zaklad na vypocet nemocenskej davky?
3) Ako uviest subezny pracovny pomer do Evidencneho listu dochodkoveho poistenia?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Lilith
    Vazene poradacky, poradaci,
    potrebujem pomoct so subeznym pracovnym pomerom.Princip pocitania odvodov je mi jasny. Vyvstali mi vsak tieto otazky.
    1) Ako uviest subezny pracovny pomer na mesacnych vykazoch do socialky a na zdravotky?
    Uviest na mesacne vykazy VZ zamestnanca, alebo zamestnavatela? A nasledne odvody celkove alebo ciastocne? Prip. uviest takyto pripad do 2 riadkov?
    2) Ako vypocitat zo subezneho pracovneho pomeru vymeriavaci zaklad na vypocet nemocenskej davky?
    3) Ako uviest subezny pracovny pomer do Evidencneho listu dochodkoveho poistenia?

    Dakujem
    Predpokladám, že ide o súbežné prac. pomery u 1 zamestnávateľa
    Pre ZP sa oba uvádzajú spolu v jednom riadku a VZ zamestnanca=VZ zamestnávateľa, tam myslím nie je žiaden problém.
    Pre SP :
    1. uvádza sa v 2 riadkoch, uvádza sa VZ zamestnávateľa, odvody za zamestnanca už krátené (keď v súčte presiahol maximum)
    2. z odvodov zamestnanca, a z RO daného z prac.pomeru
    3. podľa mňa 2 ELDP

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    Dakujem za rychlu odpoved Somijanka :-)

    Ohladom ELDP - prave som to nasla na stranke SocPoist. Len 1 tlacivo a VZ v uhrne mesacne najviac v max.vyske.

    http://www.socpoist.sk/index/index.p...c=1715&lang=sk

    Lilith je offline (nepripojený) Lilith

    viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac Lilith
    Dnes mi doslo vyjadrenie zo ZP Dovery ohladom tohto problemu:
    - zamestnanec má uzatvorené pracovné pomery napr. u dvoch zamestnávateľov a mzda v úhrne u obidvoch zamestnávateľov presahuje maximálny vymeriavací základ. Každý zamestnávateľ je povinný odvádzať preddavky na poistné za zamestnanca osobitne - a to vo výške 14 % (10 % + 4 %) z vymeriavacieho základu, ktorým je najmenej minimálna mzda a najviac z vymeriavacieho základu, ktorým je trojnásobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR, teda najviac 14 % zo sumy 47.475,- Sk. Ak v úhrne preddavky presiahnu maximálny odvod, vznikne (pri ročnom zúčtovaní poistného) preplatok na poistnom, ktorý je zdravotná poisťovňa povinná vrátiť ( podľa ustanovenia § 19 ods. 12 zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení ). Ak má zamestnanec uzatvorených niekoľko pracovných pomerov u jedného zamestnávateľa, zamestnávateľ postupuje podľa ustanovenia § 29b ods. 5 zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení - príjmy sčíta a zo súčtu príjmov vykáže a odvedie preddavky na poistné (podľa ustanovenia § 29b ods.5, ak sa zamestnanec považuje za zamestnanca z viacerých dôvodov u jedného zamestnávateľa, posudzuje sa, akoby bol u tohto zamestnávateľa zamestnancom iba raz ).

    Subezny pracovny pomer - SP,ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.