Zavrieť

Porady

Invalidny dochodok doplatenie po uznaní invalidity

Zdravim Vas,
chcela by som sa opytat, mam odrobenych min. 20 rokov + niekolko rokov za mna zamestnavatel odvadzal normalne odvody a niekolko minimalne odvody , chcela by som vediet ci by som si mohla doplatit za tieto roky +za roky studia na strednej skole poistenie tak aby som si zvysila vymeriavaci zaklad na ID alebo ci som to mohla urobit iba predtym ako mi uznali id a ci je to nahodou mozne nejako dat presetrit. Mam viacero diagnoz ale bola mi uznana miera invalidity 41% , bola by som velmi vdacna ak by ste mi pomohli pripadne povedali na koho sa mam obratit. Na socialnej poistovni dvakrat ochotny neboli
dakujem velmi pekne a prajem pekny den
Naposledy upravil Tamara021 : 17.12.18 at 00:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zvysit vymeriavací základ za obdobie, kedy si mala nízky príjem zo zamestnania, nie je možné. Doplatit najmenej z minimálneho vymeriavacieho zakladu si môžeš obdobie štúdia po roku 2003 a dobu evidencie na uradu prace.
    Tamara021 Kedze som studovala pred 2003 tak sa to doplatit teda neda? iba za tu dobu evidencie na UP? Rozmyslam teraz ci sa mi to oplati doplacat a ci to prehodnotia ked mi uz urcili mieru invalidity aj dochodku

    tntckoo je offline (nepripojený) tntckoo

    tntckoo
    Ak mate odrobene min. 20 rokov, doplatok sa Vam neoplati. Ak mate aj 50 diagnoz, zial, posudzuje sa ta najhorsia + max 10% za dalsie diagnozy
    Tamara021 Ten posudok diagnoz mam uz hotovy, ked by som chcela doplatit za roky kedy som bola na materskej alebo na urade prace, da sa to ? dakujem

    Invalidny dochodok doplatenie po uznaní invalidity

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.