Zavrieť

Porady

Ako skoncit PP ked zamestnanec nesmie na pracovisko

Zamestnanec z dovodu poberania soc. davky nesmie vstupit na svoje pracovisko. Ako by ste s nim ukoncili pracovny pomer?
17 komentárov     zbaliť
ivka70 to je co za dovod? kto mu zakazal vstupit na pracovisko? kto chce ukoncit PP - len zamestnavatel alebo aj zamestnanec?
karka Zákon o hazard.hrach mu zakázal. Od 1.1.2019 nesmie vstúpiť na svoje pracovisko ako som pisala z dovodu poberania soc.davky. Kto chce ukončiť? Keďže nemoze vstúpiť na prevádzku teda nemôže svoju pracu vykonavať tak sa PP musí skončiť. Pokiaľ nie je mozna dohoda....Ako ?
ivka70 nerozumiem, mozes konkretizovat, co je to za zakon, o co ide ? Lebo z toho sa da odvodit, ci sa da alebo neda pouzit nejaky paragraf ZP na ukoncenie PP .....
veronikasad Dopln o vykon akej prace ide a druh pracovno-pravneho vztahu. Aku sociálnu dávku pobera?
karka podľa § 35a ods. 2 písm. a) zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon o HH“) medzi fyzické osoby vylúčené z účasti na hazardných hrách patria aj fyzické osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov veku a ktoré na účely poskytovania pomoci v hmotnej núdzi tvoria domácnosť. Údaje do registra vylúčených osôb o fyzických osobám, ktoré poberajú pomoc v hmotnej núdzi poskytuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
Podľa § 35 ods. 8 zákona o HH je fyzickým osobám mladším ako 18 rokov zaevidovaným v registri vylúčených osôb zakázaný vstup do herne a je povinnosťou prevádzkovateľa hazardnej hry overiť totožnosť každej fyzickej osoby vstupujúcej do herne, pričom je oprávnený požadovať predloženie preukazu totožnosti. Ak takáto osoba vstúpi do herne je povinnosťou prevádzkovateľa hazardnej hry z herne ju vykázať.

Vykonavaju pracu upratovačky, alebo stály dohľad herne. Dávky v hmot.nudzi.
ivka70 Myslim si, ze upratovacku tam robit moze, pokial nebude mat pristup k hraniu hazardnych hier ...... musite zabezpecit len to.
veronikasad Pracovna zmluva alebo dohoda? Aky uvazok?
karka Máme prípady aj PZ aj DoPČ.... Uvazky tiež 2 hod aj 8...
ZahradnikAmater kde sa vo vete "osoby vylúčené z účasti na hazardných hrách patria aj fyzické osoby, ktoré" hovorí o osobách v pracovnom a obdobnom pomere, prosím?
veronikasad Tiež sa mi to nezdá... Skôr vidím problém v tom, že tieto osoby majú časť mzdy vyplácané v hotovosti načierno, nie je evidovaný celý odpracovaný fond pracovného času ... Inak by im v mnohých prípadoch nárok na dávku v hmotnej núdzi ani nevznikol, lebo do príjmu sa započítava 75 % vyplatenej čistej mzdy.
karka Nič nie je na čierno!!! Si pozrite zakon. Mam vyjadrenie aj fin.spravy. Som dufala v radu nie v špekulácie a osočovanie....
Tweety Skúste upraviť mzdu tak, aby nemuseli poberá dávky.
karka Ano pokial je nasim zamestnancom to by sa dalo. Ale co ak pobera clen domacnosti.... taky uzasny zakon.... musime ich prepustit.
veronikasad Posudzuje sa prijem rodiny, nie clena domacnosti
veronikasad Ak je poberatelom davky samostatne posudzovaná osoba evidovana na UP, na dohodu moze odpracovat max.40 kal.dni
ivka70 Citala si moju odpoved?
karka Nie je nezamestnana....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Telefonovala som s veducou oddelenia hmotnej nudze na nasom UP, ziadne usmernenie k zakazu práce v tychto zariadeniach zatiaľ nemaju. Posielam dotaz pisomne, ak po sviatkoch dostanem odpoved, prilozim.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karka To skor finančna sprava. Ja som s uradom prace volala. oni moc o tom nevedia.
    veronikasad Odkedy financna sprava rieši zakaz zamestnavania? Skus napísať dotaz na inspektorat prace
    veronikasad Pisala si o nejakom stanovisku FS, priloz ho prosim
    karka FS neriesi zákaz zamestnávania ale zákaz vstupu do herne. Nechajte tak. Ja to nejak vyriesim.
    Dakujem za Vas cas.
    veronikasad Ako ste to nakoniec vyriešili ? Z nášho UP mi dnes prišla odpoveď, že dotaz postúpili na Ústredie práce a SV a po zaslaní stanoviska ma budú informovať
    karka No pani na vlastnu ziadost zrusila prispevok. Je to na dlho. zatial nemoze do herne tak nepracuje. Ked sa Vam vyjadria budem rada ked napisete. Dakujem
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karka Ano, ide pracovat, ale zakon zakazuje vstúpit takýmto.
    Tweety Sú vylúčení z hazardu nie, že nemôžu pracovať, či aj to je v zákone?
    karka Nemozu vstupit do herne. Teda ak je jeho pracovisko prevádzka herne, nesmie tam.
    Tweety Super zákon, človek príde o robotu lebo iný zákon. Pritom nemusí byť gembler, toto akosi nedomysleli. Alebo ide o zlý výklad zákona.
    karka Na Slovensku je to tak. Uz mi jedna plakala....čo jej mám povedat. Moze si pomoct a nemoze.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak by ste preukazali, ze zo zakona nemoze vstupit na take pracovisko, vytvorte/ dospecifikujte taku moznost vo vnutornom predpise, kde to vylucujete a potom jej mozete dat vypoved podla

    zze/2001-311/63/1/d/3

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Register vylúčených osôb je informačným systémom verejnej správy, v ktorom sa evidujú všetky fyzické osoby vylúčené z ÚČASTI NA HAZARDNÝCH hrách ( nie sú to osoby, ktoré sa nemôžu zdržovať v herni za účelom práce).

    Fyzické osoby vylúčené z účasti na hazardných hrách sú fyzické osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov veku a

    a) ktoré na účely poskytovanej pomoci v hmotnej núdzi tvoria domácnosť.

    Finančná správa interpretovala zákon tak, ako si napísala?
    Máš k tomu ich písomné stanovisko? Rada by som si to prečítala.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karka Dobrý deň,

    podľa § 35a ods. 2 písm. a) zákona č. 171/2005 Z. z. o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon o HH“) medzi fyzické osoby vylúčené z účasti na hazardných hrách patria aj fyzické osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov veku a ktoré na účely poskytovania pomoci v hmotnej núdzi tvoria domácnosť. Údaje do registra vylúčených osôb o fyzických osobám, ktoré poberajú pomoc v hmotnej núdzi poskytuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
    Podľa § 35 ods. 8 zákona o HH je fyzickým osobám mladším ako 18 rokov zaevidovaným v registri vylúčených osôb zakázaný vstup do herne a je povinnosťou prevádzkovateľa hazardnej hry overiť totožnosť každej fyzickej osoby vstupujúcej do herne, pričom je oprávnený požadovať predloženie preukazu totožnosti. Ak takáto osoba vstúpi do herne je povinnosťou prevádzkovateľa hazardnej hry z herne ju vykázať.

    Pekný deň

    S pozdravom
    JUDr. Martin Ďuračík
    Centrum podpory
    Finančné riaditeľstvo SR
    Tweety Píše sa tam len o účasti na hazardných hrách, nič o zákaze vstupu na pracovisko .
    karka Ano to je odpoved. Ak dojde kontrola a bude v herni niekto kto je v registri, bude porusenie zakona.im je jedno ci tam pracuje alebo hra.
    karka Zakaz do herne. Ak je herna pracovisko tak asi zakaz na pracovisko....
    veronikasad Môžeš prosím priložiť aj dotaz, ktorý si na FS poslala ?
    Tweety Ja by som sa s problémom obrátila na ÚP a požiadala o výklad.
    karka Ale kontrolovat chodi FS na UP nevedeli o zakone. Odporucali zrusit poberanie davky ak teda chce dalej robit....
    Tweety Aj tak sa dá, lepšie robiť ako poberať dávky .
      zbaliť

    Ako skoncit PP ked zamestnanec nesmie na pracovisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.