Zavrieť

Porady

MRP - ako postupovat ked zamestnanec nastupil do dochodku a ostava pracovat?

Zamestnanec , ktory u nas pracuje na TPP poziadal v januari 2016 o dochodok. Rozhodnutie zatial nema. Na nezd. ciastku ZD viem ze ma narok cely rok, lebo neziadal o dochodok k 1.1.2016, ale neskor...., ale ako to riesite s inymi sadzbami poistneho, ktore treba nastavit, ked uz dochodca bude? Poradili mi, ze mam pockat kym mu pride rozhodnutie zo SP a potom spatne opravit mzdy.... ale netusim, ako sa tie mzdy spatne opravuju.... poradite mi prosim niekto, kto s tym robite, najlepsie priamo v MRP .... ? Dakujem!
Doplnenie: Potom ako treba posielat opravne vykazy do SP za 3 mesiace dozadu???
Naposledy upravil Pasztorka : 03.02.16 at 07:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Počkať, kým nebude mať priznaný dôchodok, dovtedy sa počíta všetko normálne. Keď bude mať priznaný dôchodok, kliknúť na zoznam pracovných pomerov-vybrať konkrétneho ZC-rozklikať jednotlivé poistné a zadať dátumy, a zadať aj dátum v kolónke poberá dôchodok-odkedy.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pasztorka Aha, dakujem . A to jej same prepocita aj spatne? Lebo predpokladam, ze to jej priznaju od januara , kedze vtedy dosiahla dochodkovy, vek, nie? Lebo na to priznanie sa vraj caka aj 3 mesiace...
    Dav spätne, keď bude rozhodnutie
    Pasztorka A potom ako treba posielat opravne vykazy do SP za 3 mesiace dozadu???
    Dav koľko mesiacov bude treba, toľko spätne. Ďakovné listy za byrokraciu - tvorcovi zákona...
    Pasztorka Peniiiiiiiiiim ((((((, co ja, ked mne ide do dochodku jeden, ale co ti, co uctuju plno ludi a bezne sa stavaju dochodcovia, .... ved je to na hlavu!!! Dav, dakujem za radu.
      zbaliť

    MRP - ako postupovat ked zamestnanec nastupil do dochodku a ostava pracovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.