Zavrieť

Porady

Ako uplatniť daňový bonus ročne?

Zdravím, zamestnanec by rád požiadal o vyplácanie DB ročne od nového roka 2019. Aký je v tomto prípade postup? Musí požiadať písomne? Ako je to následne evidované u nás? V uplatnení na NČZD kde uviesť túto informáciu? Počíta sa to presne od januára 2019? Ako vyzerá následne daňové priznanie?
Je tu niekto, kto by mi vedel poradiť, prípadne v súkromnej správe prekonzultoval presný postup? Bola by som veľmi vďačná! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zmenu vyplacania DB vyznacis s dátumom účinnosti vo vyhlaseni k zdanovaniu prijmov, kde ti to zamestnanec podpise.

    V ziadosti o vykonanie RZD zaskrtne, že žiada o vyplstenie DB - doplni meno dieťaťa a obdobie.
    Treba ho ale upozorniť, ze ak napr. z dovodu dlhodobejsej PN nedosiahne ročný prijem vo vyske 6-nasobku min.mzdy, žiadny nárok na DB mu nevznikne
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Ďakujem, mohla by som napísať správu? Mala by som viacero otázok.
    janulka5595 Nedá sa mi napísať SS, tak sa spýtam tu - na vyhlásení uvediem dátum zmeny 1.1.2019? Následne ako vyzerá napr. daň priznanie alebo podobne? A túto zmenu treba predpokladám zmeniť aj v mzdovom programe, ak by niekto vedel, ako je to v MRP, budem vďaćná.
    veronikasad Ano, datum zmeny 1.1.2019. S MRP nerobim, urcite tam treba nastavit ukoncenie poberania danoveho bonusu niekde v personalistike.
    Zamestnanec si chce sám robit danove priznanie typu A alebo mu firma bude robit rocne zuctovanie dane?
    janulka5595 My ako firma mu budeme robiť RZD aj daňové priznanie
    veronikasad Firma nerobi danove priznanie
    veronikasad Ak si sam poda danove priznanie, DB dodtane priamo z danoveho uradu
    janulka5595 Neviem prečo, kolega na ktorého miesto som prišla zastupovať mi dal nejaké inštrukcie, vraj on ako mzdár robil každému zamestnancovi aj RZD aj daňové priznanie
    veronikasad Riad sa zakonom o dani z prijmov, nie instruktazou byvaleho kolegu
    veronikasad Ak zamestnanec do 15.2. nepoziada na spravne vyplnenom tlačive o vykonanie ročného zuctovania dane, vystavis mu Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch a o ostatne sa musi postarat sam. Mozes na to zamestnancov upozornit na nastenke firmy
      zbaliť

    Ako uplatniť daňový bonus ročne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.