Zavrieť

Porady

pracovný pomer - pokuta

Prosím Vás o radu!!!!!
Mohla by som spraviť taký dodatok do zmluvy, ak pracovník nastúpi do zamestnania a odrobí len dva,tri dni tak nebude mať nárok na mzdu. Ani nám nezahlási, že vôbec už nepríde a mi musíme po ňom pátrať a výdavky sa nám strojnásobie než čo on zarobí.Pretože zamestnanci si chodia do práce ako chcú a už sme vyskúšali všeličo, aby sme tomu zabránili ale neúspešne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    daja4
    Prosím Vás o radu!!!!!
    Mohla by som spraviť taký dodatok do zmluvy, ak pracovník nastúpi do zamestnania a odrobí len dva,tri dni tak nebude mať nárok na mzdu. Ani nám nezahlási, že vôbec už nepríde a mi musíme po ňom pátrať a výdavky sa nám strojnásobie než čo on zarobí.Pretože zamestnanci si chodia do práce ako chcú a už sme vyskúšali všeličo, aby sme tomu zabránili ale neúspešne.
    No obávam sa že aj keď odpracuje jeden deň tak má nárok na mzdu za jeden deň.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    podľa môjho názoru sa to takto nedá dohodnúť, ZC má nárok na mzdu za vykonanú prácu. V takomto prípade by de facto išlo o zrážku zo mzdy, a túto je možné vykonať len v zákonom stanovených prípadoch.

    Teoreticky by možno prichádzala do úvahy zodpovednosť za škodu, závisí to od okolností.

    dana

    pracovný pomer - pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.