Zavrieť

Porady

Zálohová vs. ostrá faktúra z CR

Ahojte, potrebujem od Vás poradiť. Mám došlý zálohový list/proforma faktúra z ČR bez dátumu vystavenia vo výške 441 eur. Ide o preddavok za nákup šiat. Dňa 13.8.2018 bola táto proforma faktúra uhradená z účtu. Dňa 31.8.2018 došiel ďalší zálohový list na tú istú sumu, ale už je tu uvedené, že ide o Daňový doklad. Suma je s rozpisom DPH. Nikde som ju neevidovala, nakoľko až teraz, s dokladmi za 4. kvartál sa mi dostala do rúk. A 12.10.2018 došla faktúra/daňový doklad na sumu 1 801 eur, odpočítaná záloha 441 eur, k úhrade 1360 eur. To mi už je jasné.
Mňa zaujíma ten došlý zálohový list/Daňový doklad zo dna 31.8.2018. Ak sa jedná o daňový doklad, mala som o tom účtovať? Ako som písala, až teraz sa mi dostala do rúk. Teda mám povinnosť podať DDP k DPH za 3. kvartál? Mám proste dva zálohové listy na rovnakú sumu, no jeden je proforma a druhý je daňový doklad. A mám ešte jeden daňový doklad na celkovú sumu s odpočítaním zálohy. Ďakujem veľmi pekne za radu.
Naposledy upravil mondes : 22.01.19 at 11:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. Pri nákupe tovaru z ČR sa DPH prenáša na SR, t.z. na faktúrach nemá byť DPH
    2. Český dodávateľ nemal právo zdaniť zálohu a odviesť daň v ČR
    3. Na vyúčtovacej faktúre máš českú DPH ? Ak áno, nemáš nárok na odpočet.
    4. Ak to celé prebehlo v režime zdanenia v ČR, potom nemáš nárok na odpočet DPH, celá dodávka je považovaná za dodávku tovaru v ČR (akoby si tovar nedoviezla na Slovensko) a tedfa ani nebude predmetom slovenskej DPH.

    Odpoveď: O daňovom zálohov doklade si mohla účtovať, pokiaľ máš firmu registrovanú aj v ČR. Ak nemáš, potom nie.

    Zálohová vs. ostrá faktúra z CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.