Zavrieť

Porady

Zalohova faktura vs. ostra faktura v cudzej mene

Dobry den,

Prosim Vas o radu ...uctujem v sustave JU v programe Pohoda a neviem si rady s nasledovnym problemom:

Mam zauctovanu zalohovu fakturu v cudzej mene, ktora je uhradena v plnej sume cez bankovy prevod, cize je uz zlikvidovana. (Je zauctovana ako VNZD???)
Problem nastal, ked mi prisla ostra faktura a akonahle ju "sparujem" so zalohovou fakturou, v zavazkoch sa mi ukazuje suma faktury ako nevysporiadana. Postup si myslim ze nie je asi najspravnejsi aj z dovodu ze zalohova fa je uctovana ako VNZD a ostra faktura musi byt zauctovana ako VOZD???
Aky postup by ste navrhovali pri zauctovani ostrej faktury, aby mi vsetko sedelo...neviem sa uz z toho vymotat :-(
Dakujem pekne za radu !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Zálohová faktúra je hneď výdavkom ovplyvňujúcim základ dane. Keď ju spárujem so zálohou, vypadne mi CM a zostatok je kurzový rozdiel, ktorý sa poznačí iba v knihe došlých faktúr.

    Zalohova faktura vs. ostra faktura v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.