Zavrieť

Porady

Majetok vo výkaze k 30.06.2006

Chcem sa spýtať ako mám vyadriť ZC majetku, keď robím výkazy k 30.06.2006, mám dať z r. 2005, alebo polročné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ak Vašim účt. obdobím je obdobie od 1.7.2005-30.6.2006, tak by si mala dať stav majetku za celé toto obdobie.

    Predpokladám, že idete dávať výkazy na DÚ,ktoré musíte predložiť do 3 mesiacov odo dňa uzavretia účt. kníh, ktoré vo Vašom prípade uzavriete k 30.6.2006.
    Naposledy upravil Lila : 23.08.06 at 05:53

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak sú to výkazy k 30.6. ako polročné pre banku, tak do nich zohľadnite aj polročný odpis za rok 2006. Odpisy by mali byť správne účtované mesačne, nie len raz ročne k 31.12.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    No ja to ešte polopatisticky doplním:
    Vo výkaze pre banku uvádzate len tie polročné stavy /1.1-30.6.06/ a samozrejme vo výkazoch by ste mali uviesť aj minulé účt. obdobie /r.2005/. Na to máte zvlášť kolonky.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    alušik
    Ak sú to výkazy k 30.6. ako polročné pre banku, tak do nich zohľadnite aj polročný odpis za rok 2006. Odpisy by mali byť správne účtované mesačne, nie len raz ročne k 31.12.
    Ahoj Alenka.

    Mackova účtuje v JÚ, tak....

    postupy účtovania v JÚ hovoria o účtovania odpisoch takto:

    § 14
    Odpisovanie dlhodobého nehmotného
    majetku a dlhodobého hmotného majetku

    (1) V účtovníctve účtovnej jednotky sa môžu uplatniť sadzby alebo koeficienty a doba odpisovania podľa osobitného predpisu3).Odpisy dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku sa účtujú v knihe dlhodobého nehmotného majetku a v knihe dlhodobého hmotného majetku a v peňažnom denníku sa účtujú v rámci uzávierkových účtovných operácií,


    V JÚ sa odpisy účtujú len k 31.12...Do výkazu by som uviedla len ZC majetku z r.2005.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Renka, máš pravdu. Ja som ale odpoveď písala, keď som zobrazený príspevok o JÚ ešte nevidela, a keďže téma tiež nebola predtým zaradená do JÚ, tak som nevedela o aké účtovníctvo ide. Inak teda súhlasím...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    alušik
    Renka, máš pravdu. Ja som ale odpoveď písala, keď som zobrazený príspevok o JÚ ešte nevidela, a keďže téma tiež nebola predtým zaradená do JÚ, tak som nevedela o aké účtovníctvo ide. Inak teda súhlasím...
    tak sme to aspoň dali na pravú mieru, aby nedošlo k mylným infoškám.

    Majetok vo výkaze k 30.06.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.