Zavrieť

Porady

Môžem odísť na týzdeň na slovensko počas PN-ky vo švajčiarsku

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, lebo neviem ako to je. A nikde to nemôžem nájsť. Vedeli by ste mi poradiť, či počas PN-ky vo švajčiarsku môžem odísť domov na slovensko, na niekoľko dní, s tým že mi nezrušia vyplácanie peňazí. Potvrdenie od doktora nieje problém, to iste aj od šéfa, problém tu je úrazová poisťovňa, ktorá ma momentálne platí. Som po operácii, takže to bude dlhšia PN-ka.
misoft To si musíš zistiť vo Švajčiarsku! Tam neplatia naše zákony, ale švajčiarske zákony.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anina2 je offline (nepripojený) Anina2

    Anina2
    Veď keď si taká frajerka odvážna, poď. Dôsledky budeš riešiť potom,možno sa nikto nič nedozvie aty sa pozrieš domov
    misoft Veď keď si taká frajerka odvážna..
    --------------------------------------------
    ....žeby on bol hermafrodit?
    Anina2 - v tej rýchlosti som nepostrehla, že je to ON sorry. Ostatné platí.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    u nás je to tak že poistenec má na PN-kovom papieri napísanú adresu kde sa bude počas PN-ky zdržiavať.Nemusí byť na adrese trvalého pobytu.Ako to je v Švajčiarsku neviem.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na Slovensku ide zmenit miesto pobytu na PN len vynimocne a so suhlasom osetrujuceho lekara. Ten zmenu zaznaci do PN aj oznami poistovni. Ako je to vo Svajciarsku, to si musis zistit v poistovni, ktora to zastresuje.

    Môžem odísť na týzdeň na slovensko počas PN-ky vo švajčiarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.