Zavrieť

Porady

Dodatočné DPFO a nedoplatok RZZP

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako postupovať pri vyplnení dodatočného DPFO za r.2017. SZČO ukončila podnikanie v máji 2017, podala riadne DP v lehote do 31.3.2018, v auguste 2018 obdržal RZZP-nedoplatok. Ako vyplniť dodatočné DP, či na tlačive r.2017, alebo na tlačive r.2018, ktoré riadky sa vyplňajú, nakoľko som obdržala rozdielne info z FS. Mala by som postupovať podľa par.32, ods.12, kde sa píše, že sa môže využiť výhodnejší postup a to vyplnením tlačiva platného za r.2018, r.46 položky znižujúce základ dane, a poistné v odd.VI. aj v prílohe III. zostávajú tie isté, ako som uviedla v riadnom DP za r.2017. Trochu ma to pletie, lebo tlačivá sú už rozdielne, takisto ako vyplniť riadky v odd.X.-rozdiely z dodat.DP.
Treba taktiež vyplniť údaje v odd.XII.-vyhlásenie o poukázaní podielu zapl.dane-opísať tie isté údaje ako v riadnom r.2017?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dodatočné DP podávaš na tlačive platnom za rok 2017. O zaplatený nedoplatok zvýšiš výdavky, nezabudni vyplniť odd. X a žiadosť o vrátenie preplatku (odd. XIV.
    zia1970 Veď práve v odd.X. mám problém, do r.122 ide suma z r.107 riadneho DP za r.2017?, do r.123 rozdiel r.107 a 122 dodat.DP, na r.124 dqaň na úhradu z r.120 riadneho DP a na r.125 z ktorých riadkov? Už mám v tom chaos. Zaplatené poistné v odd.VI. a v prílohe III. sa opíšu z riadneho DP alebo tam započítam aj tento nedoplatok.
    veronikasad To chce konkrétne údaje, z riadneho aj dodatočného DP. V prílohe uveď nové údaje, na RZZP je samostatný riadok

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ale predpokladám, že ty si už v roku 2018 nemala príjmy ako SZČO ? - nemá to ako byť výhodnejšie - či?
    podľa mňa normálne sprav DDP - za rok 2017 (mohla si aj skôr už urobiť) .
    treba len vyplniť tú kapitolu - a presne do písmenka postupovať podľa inštrukcií (je to na prvý pohľad zložité - ale prídeš na to)
    - tuto sme sa tiež trápili s tým - ty ale Bčkové ☺ https://www.porada.sk/313922-dodatoc...ml#post3076433
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zia1970 Ano je to DP B, príjmy ako SZČO v r,.2018 nemal.
    Katy a R tlačivo za rok 2017 - len si pozorne prečítaj nápovedu ku každému riadku - a PRESNE DODRŽAŤ (nič viac na to netreba☺) samozrejme potrebuješ presné údaje z toho pôvodného DP za rok 2017 .. spravíš normálne teraz nové so všetkými výdavkami (aj ten nedoplatok ZP) .. a potom vyplníš tú kapitolu o rozdieloch
    zia1970 Skúsim, dúfam že to zvládnem. Ďakujem a možno sa ešte ozvem, ale idem to robiť až zajtra, lebo teraz už na to nemám nervy. Ešte raz dík.
    veronikasad Ak bude problém, daj sem konkrétne údaje z jednotlivých riadkov z riadneho aj dodatočného DP, alebo celú stranu bez osobných údajov.
    zia1970 OK ďakujem pekne.
      zbaliť

    Dodatočné DPFO a nedoplatok RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.