Zavrieť

Porady

Preplatok/nedoplatok RZZP 2006

Ahojte,
prosim o radu:

v roku 2006 som bola cely rok zamestnanec a do 31.5.2006 SZCO. Od 1.6.2006 mam zivnost prerusenu. Z rocneho zuctovania mi vysiel preplatok. Mam podat dodatocne danove priznanie? Ak ano, preplatok dam do prijmov zo zivnosti podla par.6? Alebo o tu sumu ponizim vydavky na poistne alebo mam na buduci rok podat normalne danove priznanie za rok 2007 - kde si to dam do prijmov? Upozornujem, ze som zamestnanec a zivnost mam prerusenu.
Mam este jeden presne taky isty pripad ale vysiel nedoplatok. Co s nim?
Dakujem za vsetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    molka je offline (nepripojený) molka

    molka
    v tom linku som dostala odpoved na to, ci podavat dodatocne danove priznanie, ale nie na to, co s preplatkom/nedoplatkom. ...citujem: "Ale kam v účtovnícte presne zahrnúť ten nedoplatok - či do poistného alebo do neuhradených záväzkov pri ukončení živnosti neviem - je to otázka do účtovníctva alebo do dane, nie do RZZP."
    Preto tuto otazku zadavam sem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    vravíte že prerušenú živnosť máte do 30.6. to jest od 1.7. budete fungovať ako SZČO zahrnul by som to v daňovom priznaní roku 2007...dal by som to ako príjem podľa paragrafu 6 keďže z paragrafu 8 sa to vypúšťa...a nie je to nikde bližšie zadefinované..

    dodatočné daňové priznanie by som riešil len vtedy ak by ste zrušili živnosť

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    prosím Vás o radu,
    mala som nedoplatok RZZP, kedy môžem podať dodatočné DP? Stačí mi ako doklad zúčtovanie RZZP, kde mám nedoplatok, alebo až keď ten nedoplatok uhradím?
    Ďakujem.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Ako účtujete preplatky RZZP zamestnávateľa a zamestnanca v podvojnom účtovníctve?

    Preplatok/nedoplatok RZZP 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.