Zavrieť

Porady

DOCHÁDZKA - excel

AHOJTE,
viete niekto prosím heslo k tomuto? Je to síce staršieho dáta.

Neviem či je ešte autor aktívny, neodpisuje...
dochadzka.jpg  
9 komentárov     zbaliť
misoft Pochybujem. V zozname členov je len https://www.porada.sk/member.php?u=173763 - tá je bez príspevkov. Nick "Zlatkaa" (s veľkým Z) sa nevyskytuje. Asi je už vyradená.
martuľa ďakujem, keby sa našiel nejaký expert, čo by to vedel odheslovať???
misoft To záleží na tom, aké heslo tam dala. Niekedy dá jednoduché, môže byť i zložité.
martuľa ty nie si náhodou expert na excel?
ivka70 Misoft, su tam 2 l, zle si hladal https://www.porada.sk/member.php?u=186125
Ale Zllatkaa tu bola naposledy v roku 2016.
misoft Mea Culpa... zle som hľadal, zle som videl....
PotPalo To snáď nieje problém spraviť si dochádzkové vzorce v exceli, každý kto je na takej pracovnej pozícii by to mal zvládnuť.
ivka70 Je tu viac dochadzok v Exceli, tie dalsie nie su zaheslovane, skus pohladat.
martuľa áno, ja viem,no táto obsahuje všetko čo potrebujem a je prehľadná, škoda, že autorka je už neaktívna...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuľa waauu ďakujem krásne...
    PotPalo Pozor, neberie to do úvahy pristupné roky. A vôbec, počet dní v mesiaci to počíta zbytočne moc komplikovane, dala by sa použiť funkcia IF (MONTH(prvý deň)=MONTH(prvý deň+28), atď....
    martuľa a vieš to prosím nastaviť, aj s príslušnými rokmi? Je tam tuší do 2020, či zle? kukneš sa na to? Ja také zložité neovládam...
    PotPalo Keď som videl ten súbor, tak som čakal presne takúto otázku, a potom ďalšia bude ako si prepísať ten zoznam mien čo tam je. Je to na dlho, a mne za to neplatia. Mal by to ovládať ten, komu za to, že to vie, platia. Nič v zlom, ale keby bolo voľné miesto na hrajkanie sa v exceli, hneď som tam. Takto sa druhí hrajú a ja som doma.
    No ale aby sa nepovedalo, že neporadím, tak: stačí v bunke kde sa zadávajú roky zrušiť overenie. Počet dní v mesiaci si kontrolovať podľa kalendára, lebo ten spôsob čo tam je, je divný. Je tam toho viac zamotaného.
    martuľa ďakujem ti za úprimnosť a radu, mená už som si prepísala, dopísala som si aj napr. OČR, lebo to je tiež dosť častý prípad.....ale zase porada je o tom, že si tu navzájom radíme jeden druhému bez nároku na odmenu.....
    PotPalo Tak napríklad: tá brutalita v J9 odkazujúca na tabuľku januárov (a teda obmedzenú funkčnosť do roku 2020), tá by sa dala nahradiť funkciou DATE(rok;mesiac;deň). Ako rok môže byť odkaz na bunku s rokom, mesiac by sa riešil tabuľkou ako teraz plus nejaké to IF niekde bokom ktoré z toho spraví číslo mesiaca, a deň stačí dať 1. Stĺpce B a D by boli potom zbytočné, mohli by sa vypustiť. Vlastne B je pre výber roku (overenie-zoznam), aby sa nemusel písať ručne.

    Pre počet dní v mesiaci sa dá použiť kalendár excelu: do J37 by som dal =IF(MONTH(J36)=MONTH(J36+1);J36+1;"0") , do J38 to isté ale obe +1 prepísať na +2 a do J39 s +3 (to J36 musí ostať). Keby sa trochu ošetrili ďalšie vzorce, tak tá "0" by sa dala nahradiť za "", vyzeralo by to krajšie. Ale jednoduchšie je pridať do podmieneného formátovania: keď je "0", nastaví bielu farbu písma aj podkladu, a nebude nulu vidieť.
    martuľa vďaka
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.