Zavrieť

Porady

prehľady

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Som povinná podávať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, keď mám iba dohodárov?
A ešte jedná otázka, kde prosím nájdem tlačivo - oznámenie o zrážkovej dani pre DÚ,ako často sa musí podávať?

Vopred pekne ďakujem

Inge
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    279191
    Dobrý deň,

    chcem Vás poprosiť o radu. Som povinná podávať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, keď mám iba dohodárov?
    A ešte jedná otázka, kde prosím nájdem tlačivo - oznámenie o zrážkovej dani pre DÚ,ako často sa musí podávať?

    Vopred pekne ďakujem

    Inge
    AK si im vyplácala príjmy zo ZČ tak samozrejme musíš. Tlačivo nájdeš na stránke www.drsr.sk. Ak vyplácaš príjmy zo ZČ, ktoré podliehajú mesačne ZD, tak v mesiaci, v ktorom bola zrazená.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    áno prehľad musíš podať, oznámenie ti posielam v prílohe dúfam že sa ti to otvorí robím to prvýkrát

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    No a dokonca aj keby si mala mať nulové prehľady , takže pozor na pokutu za nepodanie.

    tacika je offline (nepripojený) tacika

    tacika
    Dohoda je pracovnoprávny vzťah - vždy.
    Pri dohodách je daň zo mzdy.
    Dohody s nulovou daňou neexistujú.

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Na DU maju usmernenie ze sa nemusia podavat prehlady ked zamestnavatel vyplaca prijmy zdanene zrazkovou danou a poda oznamenie. Ale radsej by som podal aj nulovy prehlad lebo sa to moze zmenit a pokuta ta neminie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tacika
    Dohoda je pracovnoprávny vzťah - vždy.
    Pri dohodách je daň zo mzdy.
    Dohody s nulovou daňou neexistujú.
    Nesúhlasím. Dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o brigádnickej činnosti študenta môže mať nulovú daň. Keď napr. študent nemá iný pracovnoprávny pomer kľudne môže podpísať Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti. a keď má v hrubom 4.000,- potom daň je nulová. Samozrejme, že v tomto prípade sa jedná o preddavkovú daň a nie o zrážkovú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.