Zavrieť

Porady

DPH pred registraciou

Ahojte, chcem sa opytat, ked je firma registrovana ako platca DPH trebarz od 01.08.2006, co vsetko a akym sposobom si moze uplatnit, co sa tyka DPH pred registraciou?
Ide mi o to, ze firma funguje dlhsie, ale registrovala ako platca DPH az teraz. Cinnost prevadzky fungovala od 1.1.2006.
1. Moze si spatne od januara uplatnit DPH na vstupe aj na vystupe, ak nakupovala a predavala tovar?
2. Vo vykaze DPH sa to uvadza nejako specialne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Vo výkaze DPH sumu odpočítanej dane uvedieš v prvom zdaňovacom období na osobitnom riadku 21.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    domacnost
    na výstupe? no na výstupe určitenie nie!!! Len na vstupe.
    Prečítaj si pripnutý link:
    http://www.porada.sk/t25207-uplatnen...i-poda-55.html
    dakujem, presne to som chcela vediet ... nastupila som totiz nova a spatne mam prejst a opravit vsetko po predchadzajucej kolegyni, takze sa dost casto pytam, aby som nieco nezbabrala aj ja. Ona totiz cely mesiac pred registraicou uctovala prijmy aj vydaje uz s DPh, vraj sa to takto mohlo ... podla zakona viem, ze ide len o majetok, ale viac nazorov vzdy potesi, nikdy neviete kde vam co moze "uletiet"
    Este jedna otazka - mate niekto skusenost s danovymi kontrolami na DPH? Doteraz co som robila, tak vzdy po registracii ak sme mali prvykrat nadmerny odpocet DPH tak nam hned prisla kontrola. Toto je jedina firma kde mali dost vysoky nadmerny odpocet a "vraj" kontrola nebola

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Bambi23
    Este jedna otazka - mate niekto skusenost s danovymi kontrolami na DPH? Doteraz co som robila, tak vzdy po registracii ak sme mali prvykrat nadmerny odpocet DPH tak nam hned prisla kontrola. Toto je jedina firma kde mali dost vysoky nadmerny odpocet a "vraj" kontrola nebola
    Máme skúsenosť a presne takú akú máš ty. Hned prvé podané priznanie k dph vyšiel nadm.odpočet i kde sa to jednalo len o 5 tis. korún, prišla kontrola. O milion.nadm.odpočtoch už ani nehovorím, kontroli mávam aj každí mesiac .

    DPH pred registraciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.