Zavrieť

Porady

Chcela by som dočasne poskytnúť k užívaniu pozemky pribuznému, aká je najlepšia a najváhodnejšia cesta?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať akou formou je možné čo najvýhodnejšie/najlacnejšie zmeniť vlastníctvo pozemku (orná pôda) na inú osobu/pribuzného, chcela by som to tak dočasne na skúšku aby mohol ten človek pozemky užívať a aby boli na jeho meno, v budúcnosti by som chcela pozemky obhospodarovať ja, s vratením by nemal byť problém. Zaujímalo by ma či je najvýhodnejšia darovacia zmluva alebo kúpno predajná alebo iné potencionálne riešenie ktoré by bolo ekonomické.
Ďakujem veľmi pekne prajem Vám všetkým krásny deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je potrebné pozemky scudziť? Riešením by mohla byť výpožička - ako nájom zadarmo.
    Tamara021 Dobry den, chcem to len poskytnut pribuznemu tak ako aj auto, osobne do prace nakladne tam aby mohol chovat zvierata.
    Potom to chcem od neho naspat ak sa nebude moct tym uzivit do 2r ak mu to pojde budem rada a necham mu to vsetko
    Mária27 Pozri priložený občiansky zákonník § 659- § 662. Výpožička na 2 roky, potom sa rozhodneš.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20190130
    Príspevok zbalený
    spam
    misoft
    Tu niečo smrdí" a poriadne:
    https://www.porada.sk/t315935-prepis...ribuznemu.html
    Žeby "vyhýbanie sa" plateniu nejakých pohľadávok?
    Tamara021 nemam ziadne pohladavky chcem to len poskytnut pribuznemu tak ako aj auto, osobne do prace nakladne tam aby mohol chovat zvierata.
    Potom to chcem od neho naspat ak sa nebude moct tym uzivit do 2r. Keby ste tak riesili dolezitejsie veci ako politikov, bez urazky prilis premyslate.
    bodliak Ak máte pohľadávku, dlhujú vám. Ak dlhujete vy, máte záväzok.

    Chcela by som dočasne poskytnúť k užívaniu pozemky pribuznému, aká je najlepšia a najváhodnejšia cesta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.