Zavrieť

Porady

Exekútor

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť prosím čo z listu od exekútora treba zaplatiť lebo je tam kopa čísel ale výsledná suma nikde. Vopred ďakujem za rady
Naposledy upravil Andrejka8885 : 24.04.19 at 15:24 Dôvod: Doplnenie
IMG_20190424_180840~2.jpg  
IMG_20190424_180853~2.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
misoft No - zatiaľ sme veštecké gule nedostali, čítať myšlienky nevieme, takže ani nevieme, čo tam je napísané.
Čo keby si takto ten list (samozrejme po vymazaní svojich údajov) sem "hodila"?
Andrejka8885 Upravila som príspevok.
ivka70 Co na tom nie je jasne? Scitas sumy, ktore treba niekam poukazat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    exekučný poriadok

    § 61g Žiadosť povinného o splátky
    (1) Povinný môže exekútora žiadať, aby mu bolo povolené splniť vymáhaný nárok na peňažné plnenie v splátkach.
    (2) Exekútor splnenie vymáhaného nároku v splátkach povolí vždy, ak
    a) povinný je fyzickou osobou,
    b) povinný vymáhaný nárok nespochybňuje,
    c) nejde o opakovanú žiadosť povinného v exekučnom konaní,
    d) vymáhaný nárok presahuje sumu minimálnej mzdy a nepresahuje 2 000 eur,
    e) povinný vyhlási, že vymáhaný nárok bude zaplatený najviac v desiatich mesačných splátkach, ktoré s výnimkou prvej a poslednej splátky budú rovnomerne rozvrhnuté,
    f) povinný zaplatí prvú splátku najmenej vo výške 50 eur do 15 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie a vyhlási, že ďalšie splátky bude platiť mesačne, a to vždy ku dňu kalendárneho mesiaca, ktorý sa číselne zhoduje s dňom zaplatenia prvej splátky.
    (3) So súhlasom oprávneného exekútor splnenie vymáhaného nároku v splátkach povolí aj bez splnenia podmienok podľa odseku 2.
    (4) Ak sa plnenie v splátkach povolí, exekútor to oznámi povinnému a oprávnenému a upovedomí ich aj o odklade exekúcie. Na návrh na odklad exekúcie podľa § 61h ods. 1 písm. d) sa v takom prípade v exekúcii neprihliada.
    (5) Pri nesplnení niektorej zo splátok riadne a včas sa na povolenie splátok a povolenie odkladu exekúcie neprihliada.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/233/20190101

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    V prvej casti je len uvod ze o co islo, na druhej strane su sumy na zaplatenie. Sucet dava cca 423 eur, potom by si mala mat u exekutora "preplatok". Nieco z toho este moze ist na dodatocne sankcne uroky.
    Ale co je dolezite - pise sa tam "Platitelovi mzdy povinnej sa prikazuje...", t.j. budu ti to znova stahovat z vyplaty. Preto rychlo za exekutorkou s dokladom o zaplateni a nech to aktualizuje voci tebe aj zamestnavatelovi.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Nejak sa mi to nechce veriť, že by tomu tak bolo...ale budiž.

    2. Telefonický kontakt na kanceláriu exekútora v "ľúbostnom liste" bude určite...prípadne sa dá nájsť na nete.

    3. Rozhodne by som sa nespoliehal na rady z internetu, nakoľko platba exekútorovi nie je sranda.

    4. Jednoznačne by som zavolal alebo zbehol osobne a hento vybavoval jedine s ním...jednoznačne a bez diskusií.
    Andrejka8885 Dobrý deň, no bohužiaľ je to tak alebo teda aspoň ja sa v tom nevyznám. Kontakt na pani ex je ale dovolať sa tam nedá resp. dá ale s tým že treba prísť osobne alebo písať na mail na ktorý som samozrejme hneď písala ale odpovede od februára niet. Zatiaľ som zaplatila 700 viac doma nemám a účet bloknuty takže len strhávať z platu ale ozaj neviem koľko ešte vlastne treba doplatiť.
    Mária27 Máš tam 2 neurčité sumy - trovy exekúcie a úroky. Obe závisa od toho, kedy to zaplatíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.