Zavrieť

Porady

Dobropis a DPH

Dobrý deň,
prosím Vás do ktorého riadku pojde prijatý dobropis z CZ, ktorý bol vystavený k pov.FA, ako nadobudnutie tovaru v tuzemsku?
Riad.26,27,28 zniženie????Teda s - znamienkom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nini44 Dakujem za odpoveď, bola som nedávno na kurze DPH a tam mi tvrdili že aj v r. 28, čo myslite???
    Kristina27 áno, platiteľ dane uplatňuje aj opravu odpočítanej dane a údaj o oprave odpočítanej dane uvádza v riadku 28 daňového priznania,
    ja som mala taký prípad, že firma pri nadobudnutí tovaru zo zahraničia mala daňovú povinnosť, ale nárok na odpočet už nebol, tak aj pri dobropise k uvedenému tovaru nebola možnosť opravy odpočítanej dane
    https://podpora.financnasprava.sk/87...3%A1kladu-dane
    Nini44 Ďakujem veľmi pekne, tak som to spravila. A keď dostanem bežný dobropis zo SVK tak to ide len ako oprava odpočitanej dane v r. 28 a v KV v C2?
    A keď vyhotovím ja dobropis niekomu tak to bude len v riadku 26,27 s plusovym znamienkom že???
    Kristina27 tuzemský prijatý dobropis C.2 a r. 28 (+)
    vystavený dobropis C.1 a r. 26 a 27 (-) ak sa znížil základ dane a daň)
    Nini44 Ano ano, dakujem velmi pekne. Super pochopila som.
    Pridala som ďašiu otázku ohľadom FA s mínusovými položkami. Nevedeli by ste mi poradiť?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.