Zavrieť

Porady

Fľaky na lýtkach

Zdravím mám problém. V poslednej dobe sa mi urobia na nohách (lýtkach) červene fľaky ktoré sú horúce. Spravia sa mi keď mám kraťasy alebo spodné prádlo. Najčastejšie keď stojím na mieste alebo kráčam ,keď sedím pomaly miznú. Bol som aj u doktorky a poradila mi cievne a kožné oddelenie. Neviete či to môže byt niaka alergia alebo problémy s cievami ? Doktorka ešte vraj nič take nezažila...
8 komentárov     zbaliť
PotPalo Sa ti "zapaľujú lýtka" normálne.
Jakub1234 Ako to myslíte ,,zapaľujú lýtka’’?
PotPalo To sa tak hovorí. Nepoznáš? To prejde aj samo. Inak skús mazať indulónou, asi mesiac, ak neprejde, potom rieš. Lekári robia to isté, iba skúšajú čo zaberie.
Jakub1234 skôr mi ide o to že tie fľaky niesu moc krásne na tých nohách ináč by nič ani moc nevadili ????je to take odpudzujúce keď mám kraťasy a vidno mi to na tých nohách ????vyskúšam a uvidím...ďakujem za radu
PotPalo Ešte dodám, ale nemám to odskúšané, iba z počutia, že na obehové problémy s nohami pomáha namáčať ich striedavo v studenej a horúcej vode. To ich prekrví, rozprúdi krv, a možno aj fľaky sa rozpustia.
korela To je taký úvod do receptu. Voda by mala byť čo najhorúcejšia, koľko len človek vydrží, a studená zasa poriadne studená. Úvodom som to nazvala iba preto, lebo tam chýba presný čas koľko v ktorej, a ten je dôležitý. Dá sa to aplikovať aj na horných končatinách, časy si však nepamätám. Pomohlo to na večne studené ruky, tiež mladý človek ako zadávateľ.
veronikasad už si sa aspoň objednal na to cievne a kožné vyšetrenie ?
Jakub1234 Objednaný som na kožné a z cievneho mi budú ešte volať pretože nemám ešte 18 musím ísť na detské cievne ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    alergia by nezmizla pri sedení - teda v pokoji, lekárka radila dobre - cievne, kožné, mohla aspoň dať krv na rozbor, niekedy to môže byť maličkosť alebo aj nie, ešte by som sa vrátila k lekárke - zistiť červené aj biele krvinky

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..nevieme..dobre by bolo to cievne vyšetrenie..ale ak sa ti tie fľaky robia aj pod riflami či teplákmi, tak to fakt može byť dáka mizéria,z prášku na pranie,aj zo stravy..vyšetrenie krvi, alergologické testy..škodiť možu aj slnečné lúče..ale zas nie pod spodným prádlom..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.