Zavrieť

Porady

Môže ma zamestnávateľ presunúť na iné pracovisko?

1.8.2017 som uzavrel pracovnú zmluvu na stavbe tunela na dobu určitú - do ukončenia stavby na konkrétnom pracovisku /tuneli/. Práce ešte nie sú ukončené. 1.6.2019 mi bola ponúknutá zmluva na dobu neurčitú - na pracovisku v južných Čechách. Vzhľadom na neakceptovateľné pracovné, finančné, ubytovacie podmienky som si dovolil zmluvu nepodpísať a žiadal som ukončenie pracovného pomeru dohodou. Na to môj zamestnávateľ nereagoval, teda v súčasnej dobe ešte pracujem na pôvodnom pracovisku. Napriek mojim argumentom a nesúhlasu s preradením, stále sa so mnou ráta na pracovisku v Čechách a som k tomu doslova nútený. Ak som nepodpísal novú zmluvu, platí stále zmluva pôvodná? Mám obavy, či mi bude preplatená moja práca od 1.6.2019 a ako sa mi môže môj zamestnávateľ pomstiť.. Prosím o radu, ako sa mám zachovať v danej situácii. Ďakujem za každý názor a radu.
veronikasad Ake miesto vykonu prace mas v pracovnej zmluve? Je tam nejaka zmienka aj o pracovnej ceste?
amatérka PZ určuje miesto výkonu práce konkrétne pracovisko v južných Čechách. Žiadna zmienka o pracovnej ceste.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    doba urcita plati - do ukoncenia stavby, ak zamestnavatel nesuhlasi s pisomne podanou dohodou o skonceni pracovneho pomeru k urcitemu dnu, je mozne este dat vypoved s 2 mesacnou vypovednou dobou ( ak das dnes, uplynie 31.8.2019)
    - za predpoladu, ze pracujes na pracovnu zmluvu a nie ako SZCO a fakturujes.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Poznámočka: ZP §48 ods.2 - PP na dobu určitú max. DVA ROKY. Takže ani podmienka "dostavanie" - nebude sa môcť uplatniť. Musel by už mať PP na dobu neurčitú - tú mu ponúkal, ale inde.
    avalik PP neskončí automaticky 31.07.2019 ale 1.8.2019 sa zmení na dobu neurčitu - ak dovtedy nebude ukončená stavba tunela
    amatérka To znamená, že zamestnávateľ ma nemôže prepustiť z pôvodného pracoviska automaticky po uplynutí dvoch rokov ak stavba tunela nie je ešte ukončená? Musí mi dať zmluvu na dobu neurčitú? Po ukončení stavby ma aj tak prepustí, ale už s odstupným. Rozumiem tomu správne?
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - po poriadku.
    Uzavretý PP na dobu určitú 1.8.2017. Na dobu určitú povoľuje ZP na dobu MAX. dva roky. Zamestnávateľ ti ponúkol inú zmluvu - na dobu neurčitú, ale miesto dal iné. Urobil to v predstihu (inak, po dvoch rokoch, ak by neurobil nič - tak aj tak BY SI VYPADOL odtiaľ a to ani tunel nemusí byť hotový). Ak nepodpíšeš - tak aj tak 31.7.2019 ti PP na dobu určitú SKONČÍ.
    Máš dve možnosti - prijať a budeš mať prácu - môžeš si tam však dohodnúť aj podmienky, dátum nástupu, alebo odmietnuť a 31.8.2019 akurát zbalíš švestky a pá-pá.
    Čítaj:
    https://www.ip.gov.sk/pracovny-pomer...vznik-a-zmeny/
    zze/2001-311/43/1
    zze/2001-311/48/2
    avalik "aj tak 31.7.2019 ti PP na dobu určitú SKONČÍ" - nie je pravda

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ako píšeš, bola ti ponúknutá prac. zmluva, ale ponuka nie je nadradená platnej pracovnej zmluve na dobu určitú do dokončenia diela na konkrétnom pracovisku právoplatne uzavretej a podpísanej oboma stranami. Ak si s ponukou zamestnávateľa nesúhlasil a nepodpísal, je platná pôvodná prac. zmluva.

    Môže ma zamestnávateľ presunúť na iné pracovisko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.