Zavrieť

Porady

Váš názor na určenie rozhodujúceho obdobia sociálnou poisťovňou

Zamestnankyna pracovala na skrateny uvazok, ktory ziadala zvysit na plny uvazok, s cim najskor majitel nesuhlasil. Dohodli sa na ukonceni PP. Nasledne sa dohodli, ze teda OK majitel si uvedomil, ze ju potrebuje a tak na druhy den uzatvorili novu pracovnu zmluvu s plnym uvazkom a uvedenim skutocneho pomenovania vykonavanej prace, ktoru uz vykonavala aj na ten skrateny uvazok. Dievca si teda vyjednalo lepsi plat (nova zmluva od12.1.2019). Ostala tehotna na matersku pojde este v 2019. Na SP jej povedali, že materska sa jej bude pocitat z roka 2018. Vraj oni tu novu zmluvu nepovazuju za prerusenie poistenia. Uz ste sa s tym stretli? Ja som sa to snazila najst v zakone, ale marne.
Dakujem za nazor radu....
Naposledy upravil karka : 19.06.19 at 11:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    však ten necelý január 2018 jej už až tak veľa škody v priemere neurobí - či máš zle rok?
    Už či je to tak,či tak - postupujú takto: cit zo stránky SP (nem - podmienky nároku)
    "na účely určenia rozhodujúceho obdobia sa nemocenské poistenie zamestnanca rovnakého typu u jedného zamestnávateľa, ktoré zaniklo a následne vzniklo nasledujúci kalendárny deň, považuje za nepretržité (§ 20 ods. 1 tým nie je dotknutý)"
    Naozaj mohla dať tam pauzu 1-2 dni, keď už
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karka Dakujem Ano zly datum. A vies aj v zakone kde to najdem?
    Katy a R nuž keď ide o rok 2019, ako si opravila, tak je to veru škoda - bolo to treba lepšie premyslieť!
    citujú § 20 - v tomto prípade je dôležité (ako aj píšeš), že ide o tú istú prácu. (pozrela si to celé na stránke SP?) Inak aj tu na Porade nájdeš konkrétne prípady
    karka V zakone to nepisu. Ani v § 20. Len SP to ma na stranke. Praveze na PZ je praca zmenena. Ona mala casnicku a pritom riadila chod celej prevadzky. V novej PZ uz ma prevadzkarku.
    Katy a R v zadaní píšeš, že robí to isté, čo aj na ten skrátený úväzok ... SP to posudzuje tak, ako majú na stránke. Nie je to nové poistenie podľa nich. Neviem veru, či zoberú do úvahy, že ide o inú "funkciu" ?
    nikola245 Mala som takýto prípad otecka na materskej. Je to ich vnútorné usmernenie. V minulosti nebol problém až od určitého času to tak berú. Nepomohlo ani odvolanie
      zbaliť

    Váš názor na určenie rozhodujúceho obdobia sociálnou poisťovňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.