Zavrieť

Porady

oneskorené DP DPH

prosím vás ako postupovať,
prebrala som účtovníctvo, účtovník ukončil účtovníctvo k 31.3, čiže za 4,5,6/19 nie so odoslané dph.
ja začínam s júlovými dph, čiže urobím tie, nahodím si od neho počiatočné stavy z hlavnej knihy.
a teraz ako účtovať doklady za 4,5,6, keď som ich prijala až teraz a ani tržby nie sú odvedené. s dátumom augustovým a zdaniteľné plnenie uvádzať za prísluššné mesiace 4,5,6 a podať DP oneskorene? ďakujem
marjankaj to čo znamená, že nie sú odvedené tržby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ak vôbec neboli odoslané DPH, musíš podať riadne DP DPH, žiaľ bude na to pokuta.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Co najrychlejsie podaj tie, co chybaju. Vsetky tri zajtra.
    Aj ked nie kompletne, potom neskor podas na ne opravne.
    Cim dlhsie budes cakat, tym vacsia pokuta moze byt vyrubena.
    yvica zajtra určite nepodám, lebo dokladov je veľa a včera som ich eštelen prebrala a triedila a nemám nahodenú ešte ani firmu....a mám aj iných klientov.....
    viem, že budú pokuty, aj konateľovi som hovorila, takže je s tým uzrozumený, len teraz mi ide o ten postup.
    čiže ak začnem účtovať aprílové doklady, dám dátum úč.príp. augustový ale zdan. plnenie ako je na doklade aby mi to ťahalo do príslušného mesiaca?
    ak začnem účtovať apríl-.-..jún, tak nestihnem načas poslať júlové.. takže asi začnem s júlovými a ostatné zaúčtujem ako som vyššie písala? prosím vyjadrite sa mi k tomu. ď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.