Zavrieť

Porady

Koľko hodín podla hygieny prace ma odpracovať ucitel za jeden deň?

Dobrý deň, som učiteľka na SŠ, obdržali sme rozvrh hodín a v jeden deň mám 9 vyučovacích hodín, t.j. učím v kuse od 7.10 do 15.20 hodiny a v čase od 12.25 do 12.55 hod. máme 1/2 hod. prestávku na obed. Chcem sa opýtať aké náhrady (mzdy, stravné lístky, oddychový čas, ...) mi prináležia, resp. čo môžem žiadať od zamestnávateľa podľa zákonníka práce a vyhlášok platných pre pedagogických zamestnancov .
Ďakujem za skorú odpoveď Žemberyová
misoft A čo má s tým hygiena spoločné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    stravny listok - ano, odpracovanych viac ako 4 hodiny
    prestavka v praci 0,5 hodiny - ano, pracovna zmena viac ako 6 hodin, prestavka sa nezapocitava do odpracovaneho casu
    od 7:10 do 15:20 je 8 hod. 10 min. - 30 minut obed ... t. j. 7 hod. 40 minut odpracovanych ... ak mas plny uvazok tak tyzdenny pracovny cas mas 37,5 hodin (riadne 40, ale kol. zmluva vam asi upravuje na 37, 5 hod tyzdenne ... t.j. 7,5 hod denne ... nadcas mas 10 minut, co sa ti urcite v iny den vyrovna

    ostatny oddychovy cas mas pocas prestavok, prestavka v praci je len pol hodinova ako u kazdeho ineho zamestnanca ... ci je to zdravotna sestra, robotnik za pasom, ci ucitel

    podstatne je, aky mas zakladny uvazok - ucitel SS ma 22 vyucovacich hodin, a teda ak v jeden den mas 9, tak na ostatne 4 dni ti ostava 13 hodin, t. j. 3,25 hodiny na den
    Naposledy upravil avalik : 05.09.19 at 05:19 Dôvod: oprava
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Semetrika1 Pozor. Do pracovného času sa započítava aj príprava na vyučovanie, oprava písomiek, porady... Čas medzi hodinami je na prípravu na hodinu a nielen na oddych učiteľa. Prestávka nie je len oddychový čas.
    avalik ano, preto som vyssie pisala aj o zakladnom uvazku
    expeeert Len upresnenie, 15:20-7:10 je 8 hod. 10min.
    avalik dakujem, opravila som
    brano666 a čo výkon MOV v škole ktorá má komerčnú činnosť a MOV ju vykonáva so žiakmi?...ak odpracuje MOV v kuse aj 13-14 hod. iba za náhradné voľno a vyplatení iba percent nadčasu...to sa nesťažujem, iba pridávam, že nie všetko čierne je tak čierne pre každého....
    avalik sorry toto nie je školský portál, čo je to MOV?
    veronikasad MOV= majster odborného vycviku
    brano666 majster odbornej výchovy...https://www.istp.sk/karta-zamestnani...bornej-vychovy
      zbaliť

    Koľko hodín podla hygieny prace ma odpracovať ucitel za jeden deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.