Zavrieť

Porady

evidencia na ÚP počas PN

Dobrý deň,

minulý piatok som skončil v práci, ale na to som ochorel. Nešiel som k doktorovi, lebo to nebolo nič také vážne a prihlásiť sa stačí do ôsmych dní. No choroba neprechádza a dnes som bol už u doktora a dal mi PN. Mám počkať, kým PN skončí a až potom sa ísť zaevidovať, alebo sa treba ísť zaevidovať už počas PN?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kuskus Ďakujem Tweety, ušetril si mi cestu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pocas PN ta na urade prace nezaeviduju. Ak pracovny pomer skoncil piatkom a PN zacala pondelkom, za vikend si musíš zaplatit zdravotné poistenie ako samoplatitel.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuskus Pracovny pomer skončil minulým piatkom (18.10.) a PN mi začala až dnes.
    veronikasad Pokial si teda nebol na UP, tak ten doplatok samoplatitela bude vacsi. Spätne ta uz teraz nezaeviduju
    kuskus to kôli tej PN? Nie som nejako vážne chorý (hoci mám antibiotiká) a tú PN som si pýtal hlavne kôli úradu práce, Môžem tú PN ignorovať a proste sa ísť zaregistrovať (to by som splnil termín do ôsmych dní) alebo to už teraz musím nechať tak kým PN skončí? Ďakujem
    Tweety Kuskus, aby si bol spätne zaregistrovaný, tam je termín do 7 dní po skončení PP.
    kuskus áno ďakujem, už to vidím.
    veronikasad Este jedna poznamocka, PN zacala po 7 kal.dnoch, narok na nemocenské ti uz nevznikol, ak nebola vystavená spätne od piatku.
    kuskus nie tú PN mám od dnes, ale aké nemocenské? Veď už nie som zamestnaný?
    Tweety Nárok na nemocenské by si mal, ak by DPN začala v OL, teda do 7 dní po skončení PP
    veronikasad Ak by si sa dohodol s lekárom ze ti ju vystaví od piatku (3 dni spätne može, ak si mal zdravotné problémy skôr) narok na nemocenske by ti vznikol. Záleží od teba či by si v prípade ponuky prace z UP bol schopný pracu vykonávať. Ak ano, daj si PN ukoncit. Teraz tam uz neplati 7-dnova lehota. Zaeviduju ta dnom, kedy tam prides.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    úplne zbytočne si sa dal vypísať DPN .. lebo po 9-10tich dňoch už žiadna dávka nebude. (7 dňová OL)
    A tiež si zbytočne prešvihol termín registrácie na UPSVaR - keby si dodržal, nemusel si doplácať ZP. (a podmienka je - do 7mich kal dní - ak chceš, aby ťa zaradili hneď po skončení PP!!!)
    podľa mňa sa choď registrovať čo najskôr (ak vládzeš), aby si neplatil aj ďalej ZP - tú PNku nikde neodovzdávaj, resp povedz lekárovi, nech ju vystornuje. ätebe je nanič)
    Ideálne by bolo, keby ťa vypísal od 25.10. - ale to už asik nepôjde. ?
    kuskus hej je to ako hovoríš s tou PN. Možno si dám ale nejaký čas od ÚP pokoj, aj za cenu platenia ZP. Stresuje ma tam byť, keď nemám vyjasnené, akú prácu hľadám ... no uvidím, čo s tým a ďakujem za príspevok
    Katy a R jasné - je to na tebe .. veď tá evidencia je len možnosť, nie povinnosť.. Ak zmeníš názor - a nebudeš mať robotu - môžeš hocikedy inokedy využiť evidenciu (aj to neplatenie ZP)

    evidencia na ÚP počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.