Zavrieť

Porady

Dovolenka

Moze mi zamestnavatel vziat dovolenku ak mi chybaju hodiny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ako Ti chýbajú? Ak si počas tých hodín nebola v práci, tak musíš zdokladovať, kde si bola, teda potvrdenie od lekára. Ak nemáš, tak Ti dá dovolenku.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Radka500 Robim obden 12hod.zmluvu mam 40 hod.tyzdenne.hodiny mame napisane podla toho,kolko ma mesiac prac.dni.ak mi hodiny chybaju aj ked poctivo odpracujem cely mesiac vezmu mi dovolenku.
    veronikasad kolko zmien si mala naplánovaných ? Chýbajú ti iba v niektorých mesiacoch a v iných máš viac (nadčas(?
    Radka500 14 zmien niekedy 15 az 16 zmien.hodiny nam vyrataju podla pracovnych dni v mesiaci
    Napriklad 22 prac.dni krat 8 hod.Ked si vezmem napr.dovolenku jeden ,dva dni na odpocinok a chybaju mi hodiny okrem 2 dni dovolenky mi vezmu niekedy aj 2 az 3 dovolenky naviac.Robim 12.hod.smeny obden a som.zaradena do jednosmenky
    misoft To bola u zamestnávateľa nejaká interná aktualizácia/novelizácia ZP? Že vypočítava nárok na RD podľa odpracovaných hodín?
    Radka500 Neviem,personalna mi tvrdi,ze to tak u nich funguje
    misoft Aha - takže si svojvoľne asi upravujú ZP - za napr. 2-3 chýbajúce hodiny ti skrátia dovolenku o 2-3 dni? Veď to je protiprávne.
    Radka500 Tento mesiac mi chybalo 6 hodin vzali mi dovolenku aby hodiny sedeli
    veronikasad Dušan, nepíš blbosti. Nekrátia jej dovolenku, len keď jej chýbajú hodiny do mesačného fondu pracovného času, tak jej to vykryju dovolenkou.
    veronikasad Radka, mávaš v niektorom mesiaci hodiny naviac - nad mesačný fond pracovného času ? Ak ano, preplácajú ti ich ako nadčas ? 12 hod. denne je čistý fond prac.času, alebo ti z neho odpočítavajú prestávku 0,5 hod. denne ?
    Radka500 Ved prave ,nerozumiem vyplatnej paske,ale ked mi vzali dovolenku,mala som nadcas 3 hod.preplatili mi to .To s tym fondom.vobec nerozumiem
    veronikasad Zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku za mesiac kedy si to mala takto vykázané,
    Radka500 Ano do vykazu si pisem 11,5 hod.
    veronikasad V akej oblasti pracuješ ?
    Radka500 Zdravotnictvo
    veronikasad prilož tú výplatnú pásku
    Radka500 Neviem to ,snazim sa
    veronikasad Vráť sa do zadania a cez sponku pripni pásku
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.