Zavrieť

Porady

Na koľko voľna majú učitelia reálne nárok ?

Chcem sa spýtať , na koľko voľna majú učitelia reálne nárok ? Kedy si môžu brať dovolenku a koľko dní ?
Naposledy upravil ivka70 : 26.11.19 at 17:17 Dôvod: Vratenie vymazanej otazky
avalik Čo si si už k tejto otázke naštudovala? Použila si vyhľadávač tu na porade, či google? Absolvent 1. stupňa vysokoškolského štúdia si nevie vyhľadať informáciu na internete? Informovala si sa u zamestnávateľa? Nemáš zostatok dovolenky uvedený na výplatnej páske?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

    mimaBe
    Učiteľ aj vychovávateľ má nárok na 40 dní dovolenky, v kolektívnej zmluve môže byť uvedených ďalších 5 dní, spolu teda 45 pracovných dní
    nemusíš študovať, dúfam, že takáto odpoveď postačí , pekný deň

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Veronika, také ľahké 6 x 7 = 42 + 3
    Toto učí naše deti? Valika 100 bodov. Mne môžete dať mínusky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad možno pracuje v súkromnej škôlke aj cez víkendy
    Dolares Rátala som len pracovné dni , teda je to 6 týždňov a 3 dni . Viete existujú aj škôlky , kde sa pracuje cez víkend. Prosím zdržte sa blbých komenntárov.
    veronikasad Dolares, prepáč, daj sem ten svoj výpočet ako ti vyšlo 6 týždňov a tri dni ...
    Dolares no skúste 45 dní premeniť na týždne (časovo)..tak som to myslela nerátam víkendy k tomu = 6 normálnych 7 dnových týždnov a 3 dni .. pre ostatných pedagogov je 45 pracovnych dni voľna 9 týždňov , lebo sa beru do úvahy aj víkendy., teda akokeby to bolo všetkych dni 56 (45 pracovnych a ostatne víkendy. takto nejako

    .
    veronikasad Ach jaj, keby bolo v mojej moci, tak na stredných aj vysokých školách zavediem povinnú prednášku zo Zákonníka práce. Pozri § 100 a nasl. Zákonníka práce, ako sa počíta nárok na dovolenku...

    Týždeň je spravidla 5 pracovných dní. Nárok 45 prac.dní = 45/5 = 9 týždňov. (podobný výpočet je pri 40 dňoch.

    Týždenný fond pracovného času pri plnom úväzku je spravidla 40 hod., ak ho máš rozdelený na viac ako 5 prac.dní, tak máš nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a prepočet dovolenky sa robí inak ale nikdy to nie je v hodinách inak ako 40 x 8 alebo 45 x 8 hod.
    kukučka Nemala si ich aj ty? Mazala si? Memáte mzdovú účtovníčku? Pozrela som si tvoje minulé otázky. Traba čítať aj zákony.
      zbaliť

    Na koľko voľna majú učitelia reálne nárok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.