Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

TomasHC
cca 180-200€ - podľa vzdialenosti od znalca, od m2... rôzne.
Naposledy upravil TomasHC : 16.08.11 at 09:36

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
záleží od toho načo sa daný posudok robí, ak napr. na hypotéku a ohodnocuje sa nehnuteľnosť ako celok... stojí posudok 150 -200 € ak sa robí napríklad na vysporiadanie pri dedičskom konaní, kde znalec musí vyčíslovať, čo bolo poručiteľové, čo spadalo do BSM, čo je výlučne druhého z manželov, tak môže posudok stáť aj 500 € záleží od náročnosti úkonov, ktoré musí znalec robiť...

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
buchač Pozri príspevok
Každý znalec na nehnuteľnosť je v podstate dobrý...

Čo sa týka ohodnocovania nehnuteľností , tak tam sú jednoznačné kritéria ,totiž jedná sa o to , že na všetko majú tie svoje tabuľky , svoje čísla ...vyjdrenie v konkrétnych číslach .
Neverím , že by Ti posudok smerom nahor posunul ... ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku , tam tiež nie sú na hlavu padnutí , tiež majú svojich ľudí ...
Smerom nadol by to bolo pre zákazníka nezaujímavé ...

Takže vybratie si dobrého znalca spočíva len a len v jeho ( Tvojom ) finančnom ohodnotení , fakturácie ...
no neviem neviem... keď som kupoval dom, tak znalec riadne čaroval s posudkom a smerom nahor a banka ho zobrala...

a zas na druhej strane, napr. pri takom dedičskom konaní, kde sa dvaja nevedia dohodnúť, a volajú znalca, tak by bolo pre toho čo bude vyplácať celkom zaujímavé, stlačiť cenu smerom nadol... samozrejme v rámci zákona...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
doda3103 Pozri príspevok
a ako si mam vybrat dobreho znalca?????
Každý znalec na nehnuteľnosť je v podstate dobrý...

Čo sa týka ohodnocovania nehnuteľností , tak tam sú jednoznačné kritéria ,totiž jedná sa o to , že na všetko majú tie svoje tabuľky , svoje čísla ...vyjdrenie v konkrétnych číslach .
Neverím , že by Ti posudok smerom nahor posunul ... ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku , tam tiež nie sú na hlavu padnutí , tiež majú svojich ľudí ...
Smerom nadol by to bolo pre zákazníka nezaujímavé ...

Takže vybratie si dobrého znalca spočíva len a len v jeho ( Tvojom ) finančnom ohodnotení , fakturácie ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ice dive Pozri príspevok
no neviem neviem... keď som kupoval dom, tak znalec riadne čaroval s posudkom a smerom nahor a banka ho zobrala...

a zas na druhej strane, napr. pri takom dedičskom konaní, kde sa dvaja nevedia dohodnúť, a volajú znalca, tak by bolo pre toho čo bude vyplácať celkom zaujímavé, stlačiť cenu smerom nadol... samozrejme v rámci zákona...
...ak by sa jednalo o nejakú finančnú zábezpeku pre banku ...
Na toto som v prvom rade myslel .......

" Môj " znalec v prvom prípade ma vopred upozornil , že čachre sa nedajú ,čo som ani nechcel ...pre mňa bola zaujímavá výsledna suma na posudku a tá prekračovala v pohode moju cifru , ktorú som potreboval ...

Zvyšok je o inom ...tam s Tebou súhlasím ...niekedy pomaly každý dedič si donesie svoj vlastný papier ...

Dobry den chcem sa spytat kolko priblizne stoji znalec na ohodnotenie domu??? dakujem

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.