Zavrieť

Porady

Predčasný dôchodok

Ahojte poraďáci.
Prosím poradte mi. Prví krát idem toto robiť, čo sa týka zamestnancov a predčasného dôchodku.

Máme dvoch zamestnancov, ktorí si k 01.07.2006 požiadali o predčasný dôchodok. Naša firma im dala k 31.08.2006 výpoveď dohodou. A k 01.09.2006 sme im dali DOVP. Majú sa oni hlásiť na Úrade práce?
Čo všetko mám teraz urobiť, keď im robím konečné vyúčtovanie a poslednú výplatu?Ňa čo všetko majú nárok?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    robis im poslednu vyplatu ako v HPP ale nenapisala si ci ukoncenie pp ja dohodou a ci ma aj nárok na odstupné, musis mu vypisat evid.list dochodkového poistenia pre SP a riadne tam označ ze nebol alebo bol na chorej, potvrdenie o zdanitelnej mzde nemusis vystavovat ked ma u vas dohodu vystavis ho v roku 2007, vypis mu aj zap.list a ci sa ma hlasit na urade neviem isto ale asi ano ale nemusel by a potom na up mu povedia co dalej ved by mal vediet co ako ked si ziadal o predcasný dochodok

    zaneta123 je offline (nepripojený) zaneta123

    zaneta123
    Oni nastúpili 01.07.2004. Výpoveď dostali dohodou. Jedná sa mi o preplatenie dovolenky a odstupné.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    zaneta123
    ... Výpoveď dostali dohodou. ...
    Výpoveď dohodou neexistuje.
    Výpoveď je prejav vôle jednej zo zúčastnených strán.
    Dohoda je prejav vôle všetkých zúčastnených strán.

    Existuje ukončenie pracovného pomeru dohodou.
    Naposledy upravil endrju : 06.09.06 at 14:13

    alena11 je offline (nepripojený) alena11

    alena11
    čo sa týka predčastného starobného dôchodku môže byť ukončenie prac. pomeru dohodou.Ku dňu skončenia mu vyplatíš alikvótnu časť dovolenky na ktorú má nárok, vyplatíš odchodné podľa KZ.

    Predčasný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.