Zavrieť

Porady

Výpoveď - brigádnik

Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Dnes som nastúpila do práce na Dohodu brigádne. Práca mi nevyhovuje a chvem skončiť, čo najskôr - ideálne zajtra už neprísť. Zmluvu mám podpísanú. Je možné, aby som proste len neprišla zajtra a budem z toho niečo mať?? Mám to oznámiť a možu ma ,,nútiť” prísť aj ďalší deň??
Ďakujem za každú rýchlu odpoveď
veronikasad aku dohodu si uzatvorila ?
Jasmi20 Dohoda o brigádnickej práci študenta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bud sa dohodnes na ukonceni alebo skoncis vypovedou s 15 dnovou VD.

    zze/2001-311/228a/3
    Jasmi20 Takže ak sa nebudú chcieť dohodnúť, musím tých 15 dní ešte odrobiť aj tak, že??

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veľmi často sa stáva - že brigádnik jednoducho viac nepríde. Ale aspoň zavolať by si mohla - určite sa s tebou dohodnú ... však aj tak ťa budú volať do práce možno o týždeň (alebo robíš len dajaké2 hodiny?)
    Aj oni potrebujú spraviť odhlášky a dať papiere do poriadku
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jasmi20 Robím max 6 hodín denne, ale zhruba tie 3-4 hodiny, 4x do týždňa. Je mi blbel úplne len neprísť, ale bojím sa, aby ma tu nenaháňali ostať, ak to oznámim. Naozaj tu nechcem byt už ani o deň viac.
    Katy a R to nie je obyčajná dohoda o VP - si študentka?
    - však dôvod si predsa ľahko nájdeš! - nemôžeš už viac prísť. - a určite ťa nebudú biť, alebo priväzovať reťazou
    Jasmi20 Dohoda o brigádnickej práci študenta, som študentka VŠ a skratka mi to nesadlo. Ďakujem za odpoveď, hádam to vyriešime ????
    veronikasad Skús sa dohodnúť na ukončení práce z nejakého rozumného dôvodu, nekonči tým, že jednoducho ďalej do práce neprídeš. Ak si podpísala odvodovú výnimklu v SP, budeš mať problém u ďalšieho zamestnávatela. Treba si to dať do poriadku na personálnom.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda o brigádnickej práci študenta môže byť ukončená so suhlasom zamestnávatela dohodou k určitému dňu alebo jednostranne - s 15-dňovou výpovednou dobou.

    Výpoveď - brigádnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.