Zavrieť

Porady

Ako platiť murárov? Napríklad úkolova mzda

Mám stavebnú spoločnosť. Som na začiatku. Zakazky mám, zamestnancov tiež ale neviem ich donútiť aby spĺňali termíny. Momentálne ich platím v hodinovke ale tam skôr zberajú hodiny ako by mali podať výkon. Ja chodím veľa po stretnutiach s dodávateľmi a investormi. Uvažujem o platení na úkol, ale ako im úkol merať. Napríklad 3 robia na obvodovom múre a investror to platí v m3 a ja by som mal pre nich vytvoriť úkol taktiež v m3.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, napriklad ukolovou mzdou.
    Ake normy stanovis, take budes mat. Kedze nejde o rovnaku pravu stale, normy sa tam nestanovuju jednoducho.
    Pri normovani prace musis dodrziavat zasady normovania - teda norma musi byt aj splnitelna. Minimalnu mzdu musis dodrzat vzdy. Podstatne je dobre nastavit motivacne faktory pre zamestnancov - zlou normou to totiz mozes este zhorsit.
    marjankaj alebo si nájsť lepšieho investora(ochotného viac platiť)

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    na zaciatku odkial si si vycucal cenu za m3 muriva ? tak z toho isteho prsta by si si mal vycucat aj kolko maju toho muru za tu hodinu postavit.... existuje ,,ocenovanie stavebnych prac,, a pomocou normohodin by si to mal dokazat docielit...existuju na trhu programy ktore to urobia za teba....

    Ako platiť murárov? Napríklad úkolova mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.