Zavrieť

Porady

DPH a hromadne spracovanie dat v informacnom systeme

Podla roznych paragrafov som povinny pri prijati platby vystavit do 15 dni fakturu. Problem vystavenia zalohovych faktur a nasledneho spracovania platieb v hromadnom spracovani dat spociva v tom, ze z dovodu objemu dat, a "ludskemu faktoru" uzivatela ci platitela sa nie zriedka stava:
1. casto sa v priebehu 15 dni nesparuje prislusna platba s fakturou (teda nezisti sa komu ma byt danovy doklad vystaveny)
2. je uhradena ciastkova platba (viac ciastkovych platieb)
3. je omylom naparovana platba k nespravnej fakture (nespravny variabil, suma,...)
4. zisteny omyl z cisla 3 je stronovany (odparovany)
5. ...

Vie sa niekto pozriet na problematiku zakona s DPH aj s tejto strany a poradit mi, akym sposobom sa s uvedenymi problemami vysporiadat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    no uz som mal napisanu odpved a padol server providera, alebo cesta (zistim)

    1. ak mate v jednom kalendarnom mesiaci aj zalohu aj dodavku, staci ak vystavite fakturu po dodavke, teda do 15 dni §71ods1 ZoDPH
    2. ak mate v rámci mesiaca viacero zálohových platieb a/alebo dodávok, mozete vystavit súhrnnú faktúru do 15 dní od skončenia kal. mesiaca §75ods1 ZoDPH
    3. ak máte nesprávne vystavenú faktúru, môžete vystaviť novú - opravnú - faktúru, ktorá má svoje vlastné poradové číslo a má uvedené číslo opravovanej faktúry §75 ods7 ZoDPH
    4. ak neviete spárovať platbu, hmm to by ste ale mali. Ak by však išlo o nejakú omyl platbu, nepovažoval by som to za daňovú povinnosť, keďže nešlo o platbu za dodanie tovaru alebo služby.

    Čo sa týka ľudského, alebo iného faktoru, žiaľ ak sa nezmestíte do možností 1 a 2, pôjde o porušenie povinnosti....

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Hmm, na toto práve kladieme dôraz u nás - teda v našom softweri - systém párovania platieb, čiastkové úhrady, predfaktúry - ich úhrady - vystavenie ostrej faktúry a automaticky programom vygenerované prepárovanie úhrady na ostrú faktúru...Atď.
    Tu to ťažko opíšem, dohodnite si u nás ukážku...Len si dovolím neskromne tvrdiť, že systém sledovania saldokonta a evidencie DPH je u nás skutočne dôsledne premyslený.

    DPH a hromadne spracovanie dat v informacnom systeme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.