Zavrieť

Porady

Vývoz služieb

dobrý deň,
prosím Vás potrebujem poradiť s nasledujúcim problémom,

Firma A a B sú slov. firmy, neplátcovia DPH,
Firma C je z člens. štátu EÚ,
Firma A vykonáva na území člens.štátu firmy C služby, ktoré fakturuje firme B. Firma B následne fakturuje tieto služby firme C.
Firmy A aj B fakturujú služby bez dph, zaujímalo by ma,
či - je to správne,
- nie je potrebné sledovať obrat
- nemá sa firma A alebo B zaregistrovať ako plátca dph ?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Podľa mňa je veľmi dôležité definovať o akú službu ide a podľa toho určiť miesto dodania. Faktúrovať by sa to u neplatcov malo podľa mňa bez DPH ale či to zahrnúť do obratu pre registráciu v SR by som určila podľa miesta plnenia a za pomoci § 4 ods. 9. Podmienky registrácie v zahraničí je potrebné zistiť v tej príslušnej krajine, kde sa služby realizujú ako príklad pozri § 5 nášho zákona.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    § 4 ods. 9 - do obratu na účely registrácie pre daň sa započítavajú len príjmy z dodávaných tovarov a služieb pri ktorých miesto dodania zdaniteľného obchodu je v tuzemsku. to znamená, že ak podnikateľ vykonáva služby pre zahraničné osoby, ktoré majú podnik mimo SR nezahrnie tieto príjmy do obratu na účely registrácie pre DPH, pretože miesto dodania služby nie je v tuzemsku.

    ninuška je offline (nepripojený) ninuška

    ninuška
    ďakujem,

    Chcem sa ešte spýtať, dobre si myslím, ak si myslím, že možno definovať ako vývoz služieb práce, kt. vykonáva slovenská firma /A/ v zahraničí, ale fakturuje ich zase inej slovenskej firme /B/,
    - nie je rozdiel medzi tým, keď tieto práce fakturuje slovenská firma inej slovenskej firme alebo firme v zahraničí, vždy ide o vývoz služieb podľa § 15/6
    ešte raz ďakujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ninuška
    ďakujem,

    Chcem sa ešte spýtať, dobre si myslím, ak si myslím, že možno definovať ako vývoz služieb práce, kt. vykonáva slovenská firma /A/ v zahraničí, ale fakturuje ich zase inej slovenskej firme /B/,
    - nie je rozdiel medzi tým, keď tieto práce fakturuje slovenská firma inej slovenskej firme alebo firme v zahraničí, vždy ide o vývoz služieb podľa § 15/6
    ešte raz ďakujem
    Pri tomto posudzovaní ("vývoz služieb") treba dbať aj na výnimku §16/7
    a ak je B platiteľom na slovensku, bude mu A (slov. plátca) fakt. s DPH (miesto dodania členský štát, kt. pridelil f.B IČ DPH)

    ninuška je offline (nepripojený) ninuška

    ninuška
    ďakujem,
    firma A aj B zatiaľ nie sú plátcami DPH, je treba sledovať obrat za takýto "vývoz služieb" ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    vývoz služieb ide do obratu tam nejdu len služby oslobodené od dph 28-36 paragraf 40-42 a 37 a 39

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pozrite si link:
    http://www.porada.sk/t19875-eo-je-to-obrat.html

    ak sa nemýlim, ak je miesto dodania iný členský štát, takáto služba sa do obratu nezaratáva.

    Takže pozor na pojmy vývoz služieb a miesto dodania služby v inom čl.štáte.
    Preto som v predch.príspevku dal vývoz služieb v " ".

    Ak to zle chápem, upozornite ma, prosím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.