Zavrieť

Porady

dávka v hmotnej núdzi a DP

započítava sa ako príjem manželky do daňového priznania pre daň z príjmu?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Davka v HN savyplaca pre celu rodinu, na koho meno bola vyplacana?
Pendulum na jej meno
veronikasad Na stránke FS som nasla staršie stanovisko, ze do vlastneho príjmu manželky sa zapocitava len polovica davky, lebo davka patri obom manzelom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Do príjmu manželky, kvôli uplatneniu NČZD na manželku sa počíta. Tam idú všetky príjmy, okrem presne vymenovaných.
    Ale ak manželka poberá dávku v HN ... má vôbec manžel z čoho uplatniť túto NČZD? (predsalen sa spoločne posudzujú - skontroluj)
    doplnenie:
    https://podpora.financnasprava.sk/63...-man%C5%BEelky
    Naposledy upravil Katy a R : 18.01.20 at 20:33
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Nasla som staršie stanovisko na stránke FS, z tabletu neviem priložiť odkaz, ze kedze davka patri obom, do vlastneho prijmu manzelky sa zapocitava len polovica dávky..
    Katy a R určite má nejaké rozhodnutie (tým by som sa riadila) - ako ich posúdili , či vôbec spoločne??? (lebo teoreticky to mohlo byť všelijako, veď ani manželmi nemusia byť celý rok ...) A nevieme - aký mal manžel príjem??
    veronikasad Neposudzuju sa vzdy spolocne, ak teda boli cely rok manželia? Pise, ze v case poberania davky manzel už nepracoval
    Katy a R pripla som to stanovisko, čo si spomínala ☺
      zbaliť

    dávka v hmotnej núdzi a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.