Zavrieť

Porady

Uplatnenie NČZD na manželku - výpočet

Ahojte, prosím Vás o pomoc pri výpočte NČZD na manželku.Partnerom sa 25.2.2019 narodilo dieťa. Otec dieťaťa si uplatňoval DB od 02/2019 do 08/2019. Od 09/2019 pracuje v Rakúsku, DB mu douplatním v DP. Partnerka pred pôrodom bola na ÚP. V novembri 2019 mali svadbu. Takže za december, kedy boli splnené podmienky, si môže manžel uplatniť NČZD na manželku. A výpočet je: 3 937,35 - vlastný príjem manželky = materské ( napr. 2400 eur) = 1537,35 Eur /12 = 128,11 Eur. Takže manžel si môže uplatniť na manželku 128,11 Eur. Je to prosím Vás správne? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je to podľa mňa OK.
    ak si si nie istá - nahoď do el tlačiva DP - vyráta ti samé , nemusíš si hlavu lámať☺
    doplnenie: ... a nezabudnúť, že aj príjem manžela môže byť aj "lepší" !!! - ale program aj to zohľadní, ak by to malo byť inak
    Naposledy upravil Katy a R : 03.02.20 at 19:51
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bottom dobry den, mozno budete vediet poradit aj mne. som SZCO, pocas roka som poberal matersku (7 mesiacov) a prevadzkoval zivnost aj pocas toho. manzelka teda 5 mesiacov brala rodicovsky a pocas mojej materskej bola osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov (7 mesiacov si platila zdravotne poistenie). kedze si danove robim sam,moja otazky su:

    1) priratavam k svojim dosiahnutim prijmom aj materske, ktore mi bolo vyplatene? teda napr. ak bol prijem 10 000 a materske za 7 mesiacov spolu 2100, davam do danoveho prijem 12 100?
    2) moj narok na NCZD predsavuje plnych 3 937,35e, alebo len alikvotnu cast za 5 mesiacov kedy som nebol na materskej?
    3) ak si chcem uplatnit NCZD aj na manzelku, tak pri nej uplatnujem len 5 mesiacov, kedy bola na rodicaku, alebo plnych 12 mesiacov (bez prijmu bola cely cas - 5 mesiacov na rodicaku, 7 ked si platila zdravotne odvody a bola osoba starajuca sa o dieta)

    dakujem za odpoved
    veronikasad botton, zaloz samostatnu temu
    bottom v poriadku, dakujem za info, stalo sa
      zbaliť

    Uplatnenie NČZD na manželku - výpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.